Poraz Croatie Griesheim u Wixhausenu

Pobjeda pa poraz, pobjeda pa poraz, tako slijedi rezultatski niz Croatie iz Griesheima kojoj ne polazi od noge uhvatiti niz pobjeda, čak i kada su favoriti kao što je to bio danas slučaj protiv TSG Wixhausena. Tako je danas dobro organizirana i agilna momčad Wixhausena iskoristila svoje šanse i zasluženo pobjedila 2-1.

Iako je hrvatska momčad došla u Wixhausen puna optimizma i motivirana uzeti sva tri boda, međutim da to ne će biti lako pokazala je 9. minuta u kojoj je sjajan zgoditak postigao Preusch. Preusch je uputio udarac gotovo s aut linije, prebacio golmana Croatie Treuscha i pogodio suprotni gornji kut.

Rano vodstvo trgnulo je hrvatske nogometaše koji su nizali napade, stiskali posljednju liniju obrane Wixhausena, međutim izostalo je kvalitetano zadnje proigravanje i završni udarac.

U 33. minuti imala je Croatia odličnu priliku za gol, tukao je jedan igrač Croatie na gol Wixhausena, golman je obranio udarac potom je usljedio i drugi udarac, netko od igrača Wixhausena igrao je rukom na crti ali sudac nije pokazao na bijelu točku.

Ipak pritisak Croatie Griesheim urodio je plodom u 55. minuti kada je Damir Pupić prošao po lijevoj strani, ušao u kazneni prostor i pogodio suprotni kut protivničke mreže za 1-1.

Jedna greška posljednje linije obrane Croatie Griesheim u 68. minuti rezultirala je novim vodstvom 2-1 Wixhausena, strijelac je bio Vale Lopez.

Opet je Croatia stisnula domaće u vlastiti kazneni prostor. Igrala se 80. minuta kada je Mlakić odlično prošao po desnoj strani, ušao u kazneni prostor, tukao ali je golman odbio loptu do Pupića koji opet tuče, ali je jedan igrač spriječio siguran gol.

Do kraja susreta Croatia je krenula otvorenog garda prema vratima Wixhausena, međutim nije bilo dovoljno koncentracije za postizanje gola, takva igra Croatie omogućila domaćoj momčadi da brzim kontranapadima pokušaju povećati vodstvo, ali su obrana i golman Croatie bili sigurni te se rezultat do kraja susreta nije mijenjao.

SV Croatia Griesheim: Treusch, Altuna, Vujica, Blažević, Mulac, Mlakić, Bikić, Rotaru, Bralić, Fabrizio, Markota. Klupa (Ulusow, S.Markota, Pupić)