(FOTO) Hat-trick Josipa Jerkovića za visoku 6:2 pobjedu Croatije II Frankfurt

FC Croatia II – Germania Ginnheim II  6:2 (3:1)

Nakon prošlotjedne pobjede od 10:4, druga momčad Croatije došla je u nedjelju do druge zaredom uvjerljive pobjede. Ovaj put stradala je momčad Germanie Gienheim. Rezultat od 6:2 je mogao biti i veći za hrvatsku momčad za koju je nastupilo s nekoliko igrača koji konkuriraju za prvu momčad.

Iako su gosti u 10. minuti poveli rezultatom 0:1, Croatia je u 32. minuti izjednačila golom Jerkovića nakon solo akcije. Isti igrač je u 36. minuti na dodavanje Falute doveo Croatiju u vodstvo od 2:1.

Gosti su mogli izjednačiti u 40. minuti nakon što je sudac svirao jedanaesterac ali vratar Croatije Miro Novokmet je obranio udarac s 11 metara. Odmah iza toga raspoloženi Jerković u 42. minuti postiže svoj treći zgoditak za vodstvo Croatije od 3:1.

U drugom poluvremenu Croatia je ubacila u višu brzinu i uz autogol gostiju te zgoditke Eskija i Boletina dolazi do 6:1. Gosti su poraz ublažili zgoditkom u 89. minuti za ipak visokih 6:2 za Croatiju.

Sastav Croatie II: Novokmet, Jeličić, Eski, Jerković, Periša, Rohwerder, Todorić (od 60. Marin Klišanin), Faluta, Mokrycki (od 58. Mario Majić), Božinović-Mador, Doganler (od 30. David Bolotin)

Iduću nedjelju, 29. rujna u 15 sati prva momčad Croatije gostuje kod momčadi Gudesding u Hrvatima poznatom igralištu u frankfurtskom Ostparku. Druga momčad igra u gostima u Nieder Eschbachu.