Pogodak Vukovskog u zadnjoj minuti za tijesnu, ali zasluženu, 2:1 pobjedu Croatije Frankfurt

Teže nego se očekivalo Croatia Frankfurt je u srijedu navečer, u zaostaloj utakmici 15. kola Kreisoberlige Frankfurt koja se trebala igrati u nedjelju pa je zbog teškog terena odgođena s promjenom domaćinstva, na svom terenu savladala „davljenika“ TSG Niederad sa 2:1.

FC Croatia – TSG Niederrad 2:1 (0:0)

U prvom poluvremenu momčad trenera Danijela Konte se dosta mučila protiv tvrde momčadi sastavljene uglavnom od turkih igrača. Croatia je stvorila i nekoliko izglednih prilika ali gola nije bilo.

U sličnom stilu je počelo i drugo poluvrijeme. Gosti, koji su se uglavnom branili, u 61. minuti su iskoristili jednu priliku i poveli sa 0:1. Nakon što je punih dvadeset minuta nakon toga Croatia davala sve ne bi li izjednačila, gledatelji su već počeli razmišljati ono najgore. Srećom, u 83. minuti motorna snaga hrvatske momčadi Postiranin Dino Božinović-Mađor je siguran kada iz jedanaesterca, koji je napravljen nad Tomislavom Šandrkom, postiže izjenačujući zgoditak.

Premda ove sezone sreća baš i nije bila na strani Croatije, ovaj put se ipak osmijehnula. Minutu prije regularnog završetka utakmice mladi Lovro Vukovski na dodavanje Božinović-Mađora zabija za zasluženu 2:1 pobjedu hrvatske momčadi. Bila je to druga zaredom pobjeda Croatije koja i dalje zauzima 11. mjesto (od 17. klubova) sa 19 osvojenih bodova.

Sastav Croatije: Jurić, Vidović, Mihaljević, Drlje (od 65. Šandrk), Duvnjak, Božinović-Mađor, Grančić, Propadalo (od 74. Vukovski), Blažeković (od 46. Soldo), Puljić, Todorić

Iduću utakmicu prva momčad Croatia igra u nedjelju, 12. studenog u 14,30 sati protiv momčadi BSC Schwarz na domaćem terenu u Heddernheimu.