Zagreb Sindelfingen

Počele pripremne utakmice: Pet hrvatskih klubova požurilo sa startom

Nastavak igre za bodove u amaterskim ligama WFV će početi u ožujku. Neki tek koncem, a većina prve nedjelje 1. ožujka.

Početak priprema je bio početak veljače, klubovi Bezirkslige su prvi startali koncem siječnja. Odigrane su i prve pripremne utakmice a neke kao susret Croatia Stuttgart-Zrinski su odgođene zbog drugih obaveza nogometaša Croatije.

Croatia iz Reutlingena je startala sa Landesligašem SSC Tübingen. Pogocima Galića u 24. i 44. minuti su pobijedili 2:1. Croatia Bietigheim je ugostila Türkspor Neckarsulm, isto tako Bezirksliga, i odigrali su neodlučno 3:3. Za Croatiju strijelac trećeg pogotka je bio povratnik Zvonimir Živić.

Kod pet A Kreisligaša igrao je samo Zrinski Waiblingen. Prvo su pobijedili 7:2 B ligaša Neunsradt u utakmici gdje su naši nastupili sa 22 igrača, u svakom poluvremenu sa jednom postavom. Tjedan kasnije su pobijedili SV Remshalden II 4:2.

BW Tomislav Heilbronn već 16. veljače igra zaostalu utakmicu kod VfL Eberstadt a redovni nastavak natjecanja je prve nedjelje ožujka. Jadran iz Balingena prvu utakmicu nastavka ima tek 29. ožujka sa SV Hartheim. Croatia Ulm prvu pripremnu utakmicu ima 29. veljače sa SV Lonsse.

Od 12 hrvatskih B Kreisligaša s igranjem utakmica su počeli samo klubovi iz Sindelfingena, Croatia je izgubila 3:4 od TSV Hildrizhausen II dok je Zagreb poražen 2:4 u gostima kod SV Heslah koji se natječe u B Kreisligi okruga Stuttgart. Nije odigrana utakmica Neretve kod Weil im Schönbuch II. Većina ih počinje s treninzima ovog tjedna.

Meterolozi najavljuju da neće biti snijega pa im i to ide na ruku.