NK Zrinski Waiblingen, pobjeda u Kupu (ILUSTRACIJA)

POBJEDA U KUPU: Igrači Zrinskog iz Waiblingena pobijedili momčad iz Bezirkslige SC Korb

Poslije skoro polugodišnje stanke prvu službenu utakmicu odigrali su nogometaši hrvatskog A Kreisligaša Zrinski iz Waiblingena te su pobijedili u produžetcima 8:5 momčad iz Bezirkslige SC Korb.

-Bila je to zaista kvalitetna i neizvjesna utakmica četvrt finala kupa podsaveza Rems Murr utakmica u kojoj smo mi stalno bili u prednosti, gosti su na 4:4 poravnali u sudačkoj nadoknadi. U produžetke 2 puta 15 minuta smo ušli samouvjereno i mirno i sve riješili u prvim minutama kada smo poveli 6.4. Pobjeda nad klubom koji igra u višem stupnju natjecanja je uvijek dobra, igrači dobivaju na samopouzdanju a to nam puno znači jer su nam ambicije u novoj sezoni realne i velike, rekao nam je predsjednik Zrinskog Stipica Gavran te dometnuo:

-Već u slijedeću nedjelju 26. srpnja, u 17 sati, na svome igralištu dočekujemo Unterweisach isto tako Bezirksligaša. Igrat ćemo znatno oslabljeni, dvojica standardnih igrača odlaze u domovinu na odmor, ali smo i dalje optimisti i nadamo se novoj pobjedi. To bi nam dalo velike izglede da osvojimo kup, pošto slijedeći protivnik Almersbach igra u Landesverbandu i mi bi bili pobjednici našeg natjecanja.-

Isto tako Gavran nam je otkrio da su u stanci doveli trojicu mladih igrača (Hrvata) i da za sada tragaju za jednim boljim vratarom i da bi time zatvorili prelazni rok. Kako kaže, vjeruju da imaju kvalitetu za ulazak ili bolje rečeno, povratak u Bezorksligu.