U svlačionici Croatije Reutlingen

NOVA SEZONA: Napokon sve poznato u WFV, na utakmicama maksimalno 100 gledatelja

Poslije duže neizvjesnosti ovih dana oglasio se nogometni savez Württemberga i obznanio sve u vezi natjecanja. Počelo je igranjem utakmica Bezirkspokala za prošlu sezonu koja je prekinuta zbog korona virusa, to jest Kup natjecanje nižerazrednih klubova, Bezirkslige i Kreisligaša. Ostalo je da se još odigraju utakmice finala, polufinala i četvrtfinala.

Od hrvatskih klubova u igri su Croatia Reutlingen (podsavez Alb) i Zrinski Waiblingen (Rems Murr). Već su oba kluba odigrala svoje utakmice i zabilježili su vrijedne pobjede. Croatia je sa 2:1 bila bolja od ligaškog suparnika SV Pfrondorf dok je Zrinski (A Kreisliga) rukometnim omjerom 8:5 (u produžetcima) nadvisio Bezirksligaša SC Korb.

Croatia je pogotcima Oltenau (40.) i Mamića (51.) povela a gosti su preko SCHreiera smanjili u 69. minuti. O visokoj pobjedi Zrinskog nad SC Korb predsjednik Gavran nam je rekao:

-Odigrali smo odličnu utakmicu, naša pobjeda nije uopće bila upitna. Stalno smo imali prednost, vodili smo do 93. minute kada su Nijemci iz drugog dosuđenog jedanaesterca poravnali na 4:4. U produžetcima smo sve brzo riješili i poveli 4:1 za konačnih 8:5 što je u neku ruku pravi odnos prikazanog na terenu, rekao je prvi čovjek kluba iz Waiblingena.

U polufinalu koji se igra 26. srpnja Croatia dočekuje ligaškog prvaka koji će od jeseni igrati u Landesligi, Young Bojs Reutlingen dok će Zrinski ponovo na klub iz Bezirkslige, ovoga put SV Almersbach.

Finale kupa u svim podsavezima igrase  u subotu, 22. kolovoza u 16 sati. Tjedan kasnije u 29./30. kolovoza je prvo kolo kup natjecanja za sezonu 2020/2021. godinu. Za primjer smo uzeli podsavez (Bezirk) Stuttgart gdje se za igranje u kupu prijavilo 127 klubova. Klubovi C i B Kreisliga nisu obavezni igrati i nije ih se prijavilo samo 35.

Svi će klubovi biti raspoređeni u četiri skupine po 32 gdje će početi razigravanje a kasnije će se najbolji spojiti da između sebe odluče o najboljima.

Igre za bodove u svim Kreis i Bezirksligama počinju u nedjelju 6. rujna u 15 sati. Postoji mogućnost da pojedini klubovi u ligama sa više od 16 klubova počnu tjedan ranije o čemu se moraju dogovoriti sa voditeljem lige. Najbrojnija će biti Oberliga koja će brojati 21 klub i na rasporedu ima 42 kola. Riječ je o najvišem stupnju natjecanja zajedničkih liga Wšrttemberga i Badena. Zanimljivo je da je WFV donio jedinstvenu odluku da na utakmicama može maksimalno nazočiti 100 gledatelja.