croatia griesheim
Napadač Croatije Griesheim Mate Tokić(bijeli dres) / Foto:Fenix-magazin(DH)

POBJEDA U GOSTIMA: Važna pobjeda Croatie Griesheim u Weiterstadtu

U 5. kolu KLA lige Darmstadt Croatija Griesheim uspjela je u gostima, nakon pretrpljena tri uzastopna poraza, pobijediti 2-1 SV Weiterstadt. Strijelci za Croatiju Griesheim bili su Mate Tokić (5.min) i Ivan Puljašić (80.min). Ovo je vrlo važna pobjeda i tri boda za priključenje Croatije Greisheim sredini tablice.

Croatija Griesheim došla je u vodstvo u 5. minuti preko Mate Tokića. Začetak akcije pokrenuo je Danijel Andrijević koji je prošao po lijevoj strani i potom u sredini pronašao Elemina Bihorčića ovaj pak loptu prosljeđuje do napadača Mate Tokića koji posprema loptu u mrežu.

U 10.minuti mogao je napadač Croatije Griesheim Mate Tokić odvesti utamicu u mirnije vode da je njegov udarac sa nekakvih 20ak metara bio malo precizniji, ovako je greda spriječila povećanje vodstva Croatije.

Domaći su uzvratili u 13. minuti kada je Sascha Müller prošao po lijevoj strani ubacio loptu u kazneni prostor očito u namjeri da pronađe nekog od svojih suigrača ali je lopta pogodila gredu i zamalo izenadila sjajnog hrvatskog vratara Danijela Solića.

Hrvatski nogometaši su tijekom prvog poluvremena u potpunosti dominirani terenom u Weiterstadtu, u 20. minuti vidjeli smo dvije dobre prilike Croatije Greisheim prvo je Nedim Džebić dobro tukao sa nekakvih 20ak metara a potom i Saša Mlakić ali su udarci završili u rukama njemačkog vratara Marca von Dungena.

Pred kraj prvog dijela teren je zbog ozljene napusti ponajbolji igrač i kapetan Croatije Greisheim Saša Mlakić.

Već u nastavku vidjelo se kako će kapetan Saša Mlakić nedostajati svojoj momčadi. Domaći Weiterstadt uspio je izjednačiti u 50. minuti preko Wolfganga Mahra koji je jednu ubačenu loptu s boka primio na 20ak metara, tukao na gol i pogodio desni donji kut hrvatskog vratara za izjednačenje 1-1.

Vidjelo se kako se u tim trenucima utakmica lomi i trener Croatije Greisheim Mijo Juričić prisiljen reagirati napravio je niz taktičkih izmjena u momčadi. Gurnuo je Davida Bikića na zadnjeg veznog a Nedima Džebića povukao na stopera.

Inače Mijo Juričić uspijeva iz hrvatskih nogometaša izvući maksimum i vidljiv je njegov rad s momčadi u taktičkom smislu. Croatija Greisheim na početku sezone teže ulazi u formu zbog godišnjih odmora i nedostanka kvalitetnih treninga brojnih igrača, ove sezone momčad je uspjela upisati dvije pobjede.

U 55. minuti nogometaši Weiterstadta propustili su priliku utakmice. Martin Fischer prošao je po desnoj strani pronašao na drugoj stativi usamljenog Wolfganga Mohra koji prebacuje prazan gol.

Opet je Weiterstadt zaprijetio golu Croatije Greiesheim u 65. minuti kada je ponovo spretni Wolfgang Mohr izbio pred vratara Danijela Solića ali je ovaj sjajnom reakcijom zaustavio Mohrov udarac.

Kazna Weiterstadtu za propuštene prilike stigla je u 80. minuti kada je Mate Tokić kombinirao na desnoj strani s Adamom Neubertom koji ubacuje loptu na drugu stativu gdje se nalazi Ivan Pulješić koji trese mrežu za konačnu pobjedu i važna tri boda Croatije Griesheim.

SV CROATIA GRIESHEIM: Solić, Vujica, Andrijević, Bikić, Markota, Mulac, Bihorčić, Tokić, Mlakić, Marčić, Džebić. (Neubert,Puljašić)