Momčad Hajduka ZH / Foto: Fenix (I. Barišić)

POBJEDA HAJDUKA ZÜRICH: Šušanj i Baran svojim zgoditcima donijeli 3 potrebna boda za ostanak u 4. ligi

U posljednjem kolu nogometne 4. lige regije Zürich, momča Hajduka iz Züricha izborila je ostanak pobjedom od 2:1 nad momčadi Galatasaraya.

NK Hajduk ZH –  FC Galatasaray 2:1  (0:1)

Imperativ pobjede koji je visio u glavama igrača Hajduka nije se dobro odrazio na otvaranje utakmice za hrvatsku momčad. Hajduku je „igrala“ samo pobjeda kako bi ostao u 4. ligi.

Hajduk 3 ZH
Navijačice Hajduka ZH / Foto: Fenix (Ivan Barišić)

U prvom poluvremenu gosti su većim dijelom kontrolirali igru i došli su do vodstva od 1:0. Da su Hrvati najjači kada je potrebno i ovaj put su pokazali igrači Hajduka koji su u drugo poluvrijeme odlučno ušli u utakmice kako bi preokrenuli rezultat i došli do tri boda koji su značili osiguranje ostanka u ligi.

Optimizam je vratio zgoditak Dinka Šušanja kojim je rezultat poravnat na 1:1.

Na krilima tog zgoditka i vraćenog samopouzdanja igrači Hajduka nastavljaju sa napadima i stvaraju sve više prigoda za zgoditak. Na kraju se to i dogodilo kada Domagoj Baran postiže zgoditak za konačnih 2:1 pobjedu Hajduka i ostanak u ligi.

Sastav NK Hajduk ZH:  Krešimir Stanić, Ismaili Osmani, Josip Krišto, Ilija Kaurinović,  Niko Vrkić, Marko Filipović, Lucijano Btkljača, Domogoj Baran, Šimun Gazilj, Ariton Usejni, Hrvoje Pavlović (C). Pričuve: Dinko Šušnja, Frano Vukadin, Marijan  Bregović, Marin Lasić,, Alen Abdulahović / Trener igač: Krešimir Stanić