Pobjeda Croatije Frankfurt uz rijetko viđene obrane ´letećeg´ Mostarca Nikole Jurića

FC Croatia Frankfurt – SC Weißblau Niederrad 2:0 (2:0)

U tvrdoj i napetoj utakmici Kreisoberlige Frankfurta,  Croatia Frankfurt je upisala novu vrijednu pobjedu od 2:0 nad jakom momčadi Weißblau iz frankfurtske četvrti Niederrad. Oba zgoditka postignuta su u prvom poluvremenu, kada je Croatia sveukupno bila bolja i dominantnija momčad.

Prvi zgoditak iz 16 minute je djelo mladog Ivana Propadala, kojem je loptu servirao najagilniji napadač Croatije Ivan Puljić. Drugi zgoditak je autogol nakon ubačaja Adrijana Bračića.

U nastavku utakmice stotinjak gledatelja vidjela je žestoju borbu za svaki pedalj terena. Gosti su češće napadala a obrana Croatije, predvođena kapetanom Stipom Vidovićem te Brankom Ćurićem, koji je odlično odigrao drugo poluvrijeme, je izdržala sva iskušenja.

Pritom valja istaknutu nekoliko izvrsnih obrana u nedjelju sigurnog vratara Croatije Niikole Jurića. „Leteći Mostarac“ je u 87. minuti pokazao svoje vratarske kvalitete. Najprije je iz vrhovima prstiju jedva uspio izvaditi loptu iz svog gornjeg desnog kuta, da bi potom lopta došla na stranu do protivničkog napadača koji ubacuje na drugu stativu odakle. Novi udarac na svoja vrata Jurić je zaustavio izbijajući loptu iz svog donjeg lijevog kuta. Bila je to vratarska majstorija kaka se rijetko viđa u tom rangu natjecanja.

Sastav Croatije: Jurić, Mihaljević, Vidović, Drlje, Soldo (od 46. Ćurić), Bračić, Šandrk, Božinović-Mađor, Propadalo (od 81. Romić), Duvnjak (od 63. Todorić), Ivan Puljić

Ove sezone solidna druga momčad Croatije doživjela je težak poraz na domaćem tereno od 2:8 od momčadi Sportfreunde.

FC Croatia II – Sportfreunden 04 FFM II 2:8 (2:5)

Sastav Croatije: Filatow, Surmanović, Puljić, Maganjić, Majić, Romić, Jerković (od 30. Jeličić), Bass (od 39. Sičenica) , Krizanac, Budimir, Amanatidis. Zgoditke za Croatiju II su postigli Marko Križanac i Gordan Sičenica.

Iduću utakmicu prva momčad Croatije igra u nedjelju, 03. prosinca na domaćem terenu u Heddernheimu protiv Viktoria Preußen s početkom u 14,30 sati. Druga momčad Croatije igra u 12,30 sati, u predigri te utakmice u Heddernheimu, protiv momčadi Spvgg 02 Griesheim II.