Pobjeda Croatie Bietigheim u gostima od 3:1

TSV Nußdorf- NK Croatia Bietigheim 1:3 (0:1)

Igraliste TSV Nußdorf. Gledatelja 160. Sudac: Kordokusis

NK Croatia Bietigheim: Sabljo, Dlabal, Yilmaz(Pulst73´), Lamnek,

Senjić(Nadj 46), Wolf, Galović, Harnasz, Botić, Ribič, Khan(Steiner67´).

Strijelci za Croatiu Bietigheim: Ribič 2 i Botić 1

Nakon proslonedjeljnog nesretnog poraza na domaćem ternu od jednog od aspiranata za naslov, TSV Kleinsachsenheima, Hrvati iz Bietigheima nisu nista prepustili slučaju protiv TSV-a. Doduše, protivnik  nije bio na visini prošlonedjeljnog, ali drži čvrsto sredinu tablice i često zagorčava život svojim suparnicima. S0327737

Veliki dio hrvatske publike iskoristio je lijepo poslijepodne kao izlet u Nußdorf i nije zažalio. Već su početne minute pokazale da će NK Croatia diktirati igru. Vec u 6. minuti Botić iz slobonog udarca, a odmah zatim Wolf u 9.min iz daljine ugrožavaju vratara domaćina. I onda u 12.min 1:0 za hrvatsku momčad.

Trener Michael Sabljo, koji je bio na vratima zbog ozliješene trojice vratara, dugačkim ubacivanjem lijepo upošljava Ribića na desnoj strani, koji opet krasno nabacuje u visinu jedenaesterca na Ranka Botića, kojemu nije bilo teško prebaciti golmana u suprotni kut i dovesti kockate u vodstvo.

I u drugom poluvremenu ista slika.Bilo je dovoljno samo sedam minuta da se promijeni rezultat u korist Croatie.Nakon ubacivanjem sa autlinije, visoki Ribič glavom mijenja smjer i dovodi svoju momčad u vodstvo od 2:0.

Na 3:0 u 58 minuti povisuje ponovno Ribič nakon lijepe akcije od noge do noge između Nadja i Galovića. Uslijedile su potom neiskorištene prilike (u 60 min. Botić iz daljine a u 74 min. udarac Nadja glavom) Croatije kojoj kazna stiže za smanjenje rezultata na 1:3.

Sljedeća  utakmica se igra 11.svibnja na domaćem travnjaku u Mettenzimmernu proti susjeda na ablici VfL Gemmrigheim II u 15:00 sati.

Text i snimke: Antun Igrec