Nova pobjeda Croatije Frankfurt – do kraj prvenstva igraju za prestiž

FC Croatia – FV Saz-Rock  4 : 2 (3:0)

_5118043Novom pobjedom protiv turske momčadi FV Saz-Rock, frankfurtska Croatia je zadržala treće mjesto. U iduća dva kola hrvatska momčad igra za prestiž sa prve dvije prvoplasirane momčadi, koje su bodovno neuhvatljive za promjene na tablici. Preporođenoj Croatiji, koja je u drugom dijelu prvenstva izgubila samo jednu utakmicu, ostaje još jedino nada da možda kao trećeplasirana ide u doigravanje za višu ligu. To se može dogoditi jedino  u slučaju ispadanja više klubova s istog područja iz viših liga._5118002

Croatia je zarano došla u vodstvo zgoditkom kapetana Lažete već u 7.min na dodavanje Zubca. Na 2 : 0 u 16. min povisio je Mokrzycki nakon proigravanja Kusture. Jedini stranac u redovima prve momčadi Croatie Poljak Roy Mokrzycki na dodavanje Lažete precizan je i u 18. min za 3:0.

Visoko vodstvo uspavalo je u drugom poluvremenu momčad Croatije koja igra tek koliko je potrebno da bi održali visok rezultat. Neočekivana nonšalantnost u obrani koštala je Croatiju dva zgoditka u dvije minute. I s igračem manje uporna turska momčad gotovo je stigla do izjednačenja. No tada najbolji strijelac Croatije Marko Rimac spašavao je svoju momčad. Najprije što je brzim prodorom prislio turskog vratara da svoju mrežu spašava rukama izvan šesnaesterca i zarađuje crveni karton. Nakon slobodnog udarca, kojeg izvodi Mokrycki, u šesnaestercu gostiju je najspretniji Rimac koji zabija za konačnih 4:2.

Za Croatiju Frankfurt su igrali: Kolarić , Kustura ,Bodrožić, Mihaljević, Andrić, Drije, Bračić, Zubac, Mokrzycki, Šandrk, Lažeta. Od 46. min. Puljić je ušao umjesto Bodrožića, od 62. min.  Rimac umjesto Kusture te od 75. min. Faluta umjesto Drlje.

Stanislav Konta / Slike: Mile Kelava