Slavlje igrača i članova uprava Croatije nakon pobjede nad Heddernheimom / Foto: Fenix (Daniel Pleša)

PETICA U MREŽI GOSTIJU: Tri pogotka Matovića i dva pogotka Propadala za visoku 5:0 pobjedu Croatije Frankfurt

Nakon prošlotjednog poraza od Kosova rezultatom 5:0, Croatia Frankfurt je u nedjelju istim rezultatom porazila momčad Hedderneheima te s 49 bodova iz 24 utakmice trenutačno zauzima 3. mjesto na ljestvici Kreisoberlige Frankfurta.

FC Croatia – SV Heddernheim 5:0 (1:0)

Momčad Croatije je odlično otvorila utakmicu protiv momčadi Heddernheima s kojim dijeli teren u istoimenoj gradskoj četvrti Frankfurta. Pogodak Matovića u 3. minuti dao je sigurnost u igri hrvatske momčadi. Unatoč još nekoliko stvorenih prilika Propadala, Matovića i Bonanna za pogodak, rezultat je do kraja poluvremena ostao nepromijenjen.

Momčad Croatije I / Foto: Fenix (Daniel Pleša)
Momčad Croatije I FFM / Foto: Fenix (Daniel Pleša)

U nastavku utakmice proradile su i nišanske sprave napadača Croatije. Najprije je u 56. minuti Ivan Propadalo na asistenciju Ante Ćorića povećava vodstvo Croatije na 2:0. Isti igrač u 66. minuti postiže svoj drugi pogodak za vodstvo Croatije od 3:o.

Na asistenciju Stipe Duvnjaka Saša Matović u 70. minuti trese mrežu Heddernheima ta vodstvo od 4:0. Svoj treći pogodak za vodstvo i krajnji rezultat od 5:0 Saša Matović postiže u 74. minuti a asistent je bio Jackie Lee Reljić.

Sastav Croatije: Nauber, Emmel, Reljić, Bešlić, Duvnjak (od 70. Mandurić), Ćorić, Štrljić (od 78. Radovac), Bonanno, Gavran, Propadalo (od 76. Romić), Matović

Fc Croatia II – FSV Bergen II 5:3

Sastav Croatije II: Matko, Periša, Ivošević, Bautić, Marcel Ladan, Šurmanović, Tkalčević, Štrljić, Vučković, Bracić, Bošnjak. Još u igri: Zovko, Klišanin, Boletin

Momčad Croatije II / Foto: Fenix (Daniel Pleša)

Sljedeću utakmicu prva momčad Croatijeigra u gostima protiv Union Niederrada u 15 sati u Niederradu. Adresa igrališta: Heinrich-Seliger-Strasse 7, 60528 Frankfurt na Majni. Druga momčad Croatije je slobodna.