Trener Manchester Cityja Pep Guardiola / Foto: Anadolu

PETA NAGRADA PEPU GVARDIOLI: Španjolski trener Manchester Cityja proglašen menadžerom godine u Premier ligi

Španjolski nogometni stručnjak Pep Guardiola proglašen je menadžerom godine u Premier ligi nakon što je predvodio Manchester City do četvrtog uzastopnog naslova.

 

“Ova nagrada odražava naporan rad i izvrsnost ljudi u klubu u svim odjelima,” kazao je Guardiola.

“Ponosan sam što sam menadžer ove grupe igrača i svaki dan radim uz briljantne trenere i pomoćno osoblje,” dodao je.

Guardiolin Man City postao je prva momčad u povijesti koja je osvojila četiri uzastopna naslova Premier lige.

“Osvajanje četiri naslova zaredom jedno je od postignuća na koje se najviše ponosim u karijeri. Ovo je najteža liga na svijetu i naši su konkurenti igrali nevjerojatan nogomet,” poručio je.

Za 53-godišnjeg Španjolca ovo je peta nagrada za najboljeg stručnjaka nakon što je slavio i 2018., 2019., 2021 i 2023.

Više nagrada od Guardiole ima samo Sir Alex Ferguson koji je čak 11 puta dobio nagradu za menadžera godine.

Fenix-magazin/SIM/Hina

Povezano

IZJAVE: Kimmich smatra kako Njemačka ne smije primati jedan ili dva gola u svakoj utakmici
NIJE DOBRO: Martin Erlić propustio trening
(VIDEO) GVARDIOL I MORO: Fokus je na zajedništvu i na onom što radimo na terenu
PORAZ “ELF-a”: Ekvador s 2:1 savladao Njemačku i izborio “nokaut fazu”
POVIJESNI USPJEH “ZMAJEVA”: BiH pobjedom nad Katarom najvjerojatnije izborila nokaut-fazu Svjetskog prvenstva
NJEMAČKI MEDIJI: Dirljiva gesta hrvatskih zvijezda, Modrića za 200-ti nastup iznenadili majicama s njegovim likom