Koncert (Ilustracija)i / Foto: Fenix (Z. Bosnić)

OTKRILI I ZAŠTO: Poznati bend zabranjuje mobitele na koncertu

Na koncertima švedskog metal benda Ghost, mobiteli su zabranjeni. Bend je odlučio učiniti korak dalje u borbi protiv “mora mobitela” na koncertima, gdje je čest prizor ljudi koji gledaju u ekran umjesto u izvođače na pozornici.

 

 

Na njihovom koncertu u münchenskoj Olimpijskoj dvorani, koji će se održati u četvrtak, 24. travnja, kao i na svim drugim koncertima u Njemačkoj, posjetitelji će biti obavezni pohraniti svoje mobitele i pametne satove u posebne Yondr torbe.

Ove torbe bit će zaključane tijekom koncerta i moći će se otvoriti samo u označenim područjima, poput onih za hitne pozive. Ovaj pristup bend je već primijenio tijekom svojih nastupa u rujnu 2023. godine, a očito im se svidio. Tada su čak prijetili izbacivanjem obožavatelja koji nisu poštovali zabranu korištenja mobitela.

“To su bili najbolji koncerti koje sam ikad odradio s Ghostom – jednostavno zato što nisam morao gledati te proklete mobitele, izjavio je pjevač Tobias Forge u intervjuu za “Rock Sound”.

– Nikad nisam vidio publiku koja je toliko reagirala s bandom kao što je to bilo tih večeri, dodao je.

Ovaj potez Ghosta nije samo način za eliminaciju distrakcija, već i pokušaj ponovnog stvaranja prave interakcije između banda i publike.

Fenix-magazin/MD

Povezano

Turisti (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina
CIJENE DO 50 EURA: Popularna turistička destinacija naplaćivat će ulaz u grad
NOVA PRIJETNJA MIRU Izraelski ministar zaprijetio da će Izrael “prije ili kasnije” zaratiti protiv Sirije
MOSKVA POD UDAROM UKRAJINSKIH DRONOVA: Zapaljena moskovska rafinerija nafte u dosad najvećem ukrajinskom napadu na glavni grad Rusije  
Naftni tanker (ILUSTRACIJA) / Foto: Anadolu
ANALIZA NAKON PREKIDA VATRE: Potpuna normalizacija prometa Hormuškim tjesnacem trajat će mjesecima
POTVRDA IZ ŽENEVE: Sporazum između SAD-a i Irana bit će potpisan u petak u Bürgenstocku
Ruski napad na Kijev (ILUSTRACIJA) / Foto; Anadolu
NJEMAČKA OSUDA RUSKIH NAPADA NA KIJEV: BILD opisao „podmuklu i nehumanu taktiku Putinove vojske“