Osvajanjem bodova protiv konkurenata, Hajduk Wiesbaden preuzeo vrh tablice

SV Hajduk Wiesbaden – DJK Schwarz-Weiß Wiesbaden | 3:2 (1:1)

SV Hajduk Wiesbaden – CD Espanol Wiesbaden | 1:1 (0:1)

U sedam dana Hajduk iz Wiesbadena je odigrao čak tri utakmice protiv izravnih konkurenata u borbi za ulazak u višu ligu. Počelo je sa spomenutom utakmicom u gostima, kod do tad vodeće momčadi lige iz Freudenberga, u kojoj je Hajduk pobjedio 3:1. Nastavilo se dva dana kasnije s utakmicom protiv trećeplasiranog Espanola, protiv kojeg na žalost nije bilo sreće u realizaciji, tako da se nije iskoristila vidna premoć na terenu, te je ostalo na neriješenom rezultatu. U posljednjoj utakmci Hajduk je pobjedio drugoplasiranog Schwarz-Weißa na domaćem terenu te preskočiti i njih i vodeći Freudenberg, koji je posljednja dva kola bio slobodan.

Da taj bod protiv Espanola ipak nije toliko loše sjeo, pokazalo se upravo nakon utakmice protiv Schwarz-Weißa, jer su i Hajduk i Espanol preskočili Freudenberg, koji se ipak uz odigranu utakmicu manje trenutno nalazi na trećem mjestu.

Gledajući dosadašnje rezultate, vrlo mlada momčad Schwarz-Weißa je bila na vrhu tablice zahvaljujući pobjedama protiv daleko slabijih momčadi, dok su bodove ispustili protiv direktnih konkurenata. Uoči utakmice s Hajdukom, Schwarz-Weiß je ušao bodovno izjednačeno, ali s utakmicom više.

Hajduk je odlučno krenuo u utakmicu i stisnuo mlade i zaprepaštene gostujuće nogometaša na svoju polovicu terena te stvorio nekoliko sjajnih mogućnosti. U 17. minuti Radko Radev na prvu proslijeđuje loptu Mihovila Suše na drugu stranu šesnaesterca, koju Dimitar Garchev direktnim udarcem zabija za vodeći pogodak Hajduka!

Nakon tog pogotka su se gosti vidno grubom i preagresivnom igrom odmakli od svoga gola i pokušavali stvoriti višak na sredini terena, kako bih krenuli u postizanje izjednačujućeg pogotka.

Hajdukova defanziva je vrhunski posao odradila sve do 39. minute, kada jedan zalutali pokušaj Schwarz-Weißa odskače vrataru Ivkoviću, dolazi do gostujućeg napadača za izjednačenje rezultata.

U drugo poluvrijeme se krenulo odlučnije, ali sve do 56. minute igre na žalost bez pogotka za novo vodstvo. U 56. minuti uz kapetana Garcheva vjerojatno najbolji pojedinac na terenu Žarko Asenov, prolazi dva igrača, brzim se okretom sprema za udarac na gol, ali biva zaustavljen prekršajem 20 metara od gola. Kapetan Garchev prihvaća posao i koristi kaotično postavljanje živoga zida rutinskim pogotkom za apsolutno zasluženo 2:1 Hajduka!

U 77. minuti brzim protokom lopte, ista dolazi do Ivana Dimitrova, koji lobom loptu šalje na drugu stranu šesnaesterca, gdje je ponovno kapetan Garchev ostao sam, te odmjerenim udarcem loptu poslao u dugi vratarev kut gola za povećanje vodstva!

Istaknuti vrijedi i ulogu debitanta Ivana Borasa pri tome golu, koji je konstantno privukao jednog do dva protivnička igrača na sebe, te na taj način omogućio Garchevu potreban mir u realizaciji. Da bi na kraju ipak bilo malo neizvjesnosti, Schwarz-Weiß je nakon indivuelne pogreške Hajduka došao do kaznenog udarca u zadnjoj akciji utakmice. Na kraju je ostao rezultat od 3:2 za Hajduk, te po prvi puta zauzimanje prvog mjesta na tablici!!

U sljedećem kolu Hajdukovu momčad dočekuje uvijek neugodna momčad Norda u sljedećem nadmetanju direktnih konkurenata. Adresa igrališta je: Georg-August-Str. 65195 Wiesbaden. Utakmica se igra od 15:00 sati.