Luka Lovre Klarica iz PPD Zagreba i Henrik Toft Hansen (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

OSTALI BEZ PLASMANA U OSMINU FINALA: Wisla slavila u Portu i time izbacila PPD Zagreb iz daljnjeg natjecanja

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb ostali su bez plasmana u osminu finala Lige prvaka, nakon što je u posljednjem susretu 14. kola A skupine Wisla Plock na gostovanju pobijedila Porto sa 28-27 i tako preskočila hrvatskog prvaka.

Nakon što je PPD Zagreb u zadnja dva kola upisao poraze od Porta i Gudmea, o sudbini hrvatskog prvaka odlučivala je posljednja utakmica u skupini Porto – Wisla Plock.

Zagrebu je za potvrdu šestog mjesta i plasman u osminu finala igrala pobjeda Porta ili remi, dok je Poljacima za nastavak natjecanja trebala jedino pobjeda. Na koncu su u dramatičnoj završnici slavili Poljaci u čijim redovima igraju i trojica hrvatskih rukometaša Lovro Mihić, Leon Šušnja i Tin Lučin.

Wisla je ovom pobjedom preskočila PPD Zagreb na šestom mjestu, posljednjem koje vodi u osminu finala, a za Zagreb i Porto sezona je završila.

Poljski sastav je bolje otvorio susret, gosti su poveli 3-1, 6-3, a imali su i 8-4. No, Porto je do kraja poluvremena uspio smanjiti na 15-13.

Domaćin je daleko bolje ušao u nastavak. Serijom 3-0 stigao je do prvog vodstva na utakmici (16-15). U 43. minuti Porto je poveo i sa tri gola prednosti (20-17). No, Wisla se nije predavala, smanjila je na gol zaostatka, u 53. minuti izjednačila na 23-23, a dvije minute prije kraja i povela sa 26-25.

Porto je potom izjednačio na 26-26, Wisla je još jednom povela (27-26), a kada je Komarzewski zabio za 28-26 priči je bio kraj. Porto je uspio tek smanjiti na konačnih 28-27 za veliko slavlje poljske momčadi.

Wislu je do presudne pobjede predvodio sjajni Tin Lučin s devet golova, Lovro Mihić je dodao pet, a Krzysztof Komarzewski četiri gola. Leon Šušnja je postighao jedan gol.

S druge strane najefikasniji su bili Jack Thurin i Antonio Areia sa po šest golova.

U drugom susretu iz ove skupine Magdeburg je pobijedio Dinamo Bukurešt sa 34-33 potvrdivši drugo mjesto u skupini i direktan plasman u četvrtfinale. Tim Hornke je predvodio njemački sastav sa 10 golova, a kod Dinama je bio najefikasniji hrvatski rukometaš s rumunjskom putovnicom Ante Kuduz s pet golova.

Na koncu je prvo mjesto osvojio PSG sa 24 boda, Magdeburg je drugi sa 20 bodova, Veszprema ima 18 bodova, GOG Gudme 15, Dinamo Bukurešt 13, Wisla 9, PPD Zagreb 8, a posljednji je Porto (5).

U jedinom susretu iz B skupine Barcelona je na gostovanju pobijedila Kielce sa 32-31 potvrdivši prvo mjesto u skupini, no i Kielce ide u četvrtfinale usprkos porazu.

Barcu su do pobjede predvodili Timothey N’Guessan sa šest golova, te Hampus Wanne sa četiri gola. Hrvatski reprezentativac Luka Cindrić nije nastupio za pobjednički sastav.

Kod domaćina najefikasniji je bio Aarkadiusz Moryto s osam golova, dok se Igor Karačić nije upisao među strijelce.

Barca je osvojila prvo mjesto u skupini, a direktan plasman u četvrtfinale izborio je i Kielce.

Nantes, Kiel, Aalborg i Pick Szeged će igrati u osmini finala, dok je europska sezona završila za Celje Pivovarnu Laško i Elverum Handball.

Parovi osmine finala su Veszprem – Pick Szeged, GOG Gudme – Alborg, Dinamo Bukurešta – Kiel, te Wisla Plock – Nantes.