Osnivači BioNTecha: Evo kad bi korona mogla biti pod kontrolom, a “lockdown” završiti

Osnivački par BioNTecha Uğur Şahin i njegova supruga Özlem Türeci očekuju kraj pandemije i “zaključavanja” najkasnije do jeseni. To je u intervjuu za “Welt am Sonntag” potvrdio Uğur Şahin.

 

– U mnogim zemljama Europe i SAD-a krajem ljeta ćemo vjerojatno biti u situaciji da ne moramo ulaziti u blokadu. Virus neće nestati, ali čim se oko 70 posto ljudi u Njemačkoj cijepi, situacija će biti rješiva. Ako uključite liječnike opće prakse i medicinsko osoblje, ne bi bio problem cijepiti 80 milijuna ljudi protiv koronavirusa jednom godišnje – rekao je Uğur Şahin u intervjuu za “Welt am Sonntag”.

Njegove su riječi dale nadu Nijemcima koji su sve nestrpljiviji zbog mjera ograničenja uvedenih zbog koronavirusa.

Bračni par Ozlem Tureci i Uğur Şahin osnivači su njemačke kompanije BioNTech, koja je s američkim Pfizerom razvila cjepivo protiv koronavirusa.

Fenix-magazin/MD

Osnivači BioNTecha: Evo kad bi korona mogla biti pod kontrolom, a "lockdown" završiti
Institut BionTech SE u Mainzu u kojem se provode ispitivanja cjepiva za koronavirus / Foto: Fenix (M.D)

Povezano

Kazne od 726 eura su moguće u Austriji (ILUSTRACIJA)/ Foto: Anadolu
VRUĆINA TOPI ASFALT NA NJEMAČKIM CESTAMA: Zbog opasnih oštećenja potpuno zatvorena autocesta A2
ŽELJANA ZOVKO: Brže obrambene inovacije, prilika i za hrvatske tvrtke i institute
ČOVIĆ I FILIPOVIĆ U TOMISLAVGRADU: Povezivanje lokalnih tema i političkih prioriteta u središtu sastanka
RIJEKE LJUDI PREPLAVILE MEĐUGORJE NA 45. OBLJETNICU: Deseci tisuća hodočasnika i snažne poruke s oltara
Frankfurt (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (MD)
DRŽE I DO 10.000 EURA: Nijemci masovno gube novac čuvajući ga na tekućim računima
PLENKOVIĆ: Čestitka Vatrenima na osvajanju 3 važna boda u Torontu!