Marko Sudić (u sredini) ponovno je iskazao realizatorsku sposobnost nakon bijega po lijevoj strani

Oršolić i Sudić pogađali za prvu, Pupčević trostruki strijelac za drugu momčad Posavine Frankfurt

SV Bonames 1920 – FC Posavina Frankfurt 0:2 (0:1)

Svoju zadnju pripremnu utakmicu momčad Posavine Frankfurt je završila pobjedom u gostima kod A-ligaša SV Bonames 1920 rezultatom 2:0.

Momčad Bonamesa, koja je prošle sezone ušla u viši rang natjecanja, gdje je lani igrala i Posavina, dobro se držala i u prvih pola sata. Hrvatskim sinovima Posavine domaćini nisu ostavljali prostora da dođu u povoljnu priliku za gol. A i momčadi Posavine trebalo je malo vremena da se igrački poslože i pokažu ono što od njih traži  i očekuje trener Pero Bošnjak.

Od 30. minute Posavina se postavila čvrsto u obrani a proradila je i vezna linija. Počeo se igrati onaj nogomet koji karakterizira igru Posavine: sigurno i odlučno u obrani i sredini terena te brzo i opasno u napadu. Takva igra donijela je ploda u 41. minuti kada brzi Marin Bago ubacuje s desne strane loptu u sredinu. Tu se nalazi uvijek opasni Franjo Oršolić koji znalački zabija za vodstvo Posavine od 0:1.

Nakon poluvremena domaći igrači su krenuli odlučnije ali je vratar Posavine Matej Marković je pokazao sigurnost i hladnokrvnost te obranio sve prigode domaćina.

U 75. minuti Marko Sudić je ponovno pokazo svoju brzinu i tehniku. U brzom protunapadu je izbacio cijelu lijevu stranu domaćina i majstorskih zabio za vodstvo hrvatske momčadi iz Frankfurta.

Do kraja utakmice više nije bilo promjene rezultata. Momčad Bonamesa je moral priznati poraz i činjenicu kako je momčad trenera Pere Bošnjaka ipak bila kvalitetnija i jača. Valja priznati kako su se domaćini žestoko borili te je jedan njihov igrač u 87. minuti, u žaru borbe, dobio žuto-crveni karton.

Na gostovanju kod Bohnamesa uspješna je bila i druga momčad Posavine. Pobjeda rezultatom od 3:6 za Posavinu je potpuno zaslužena iako hrvatska momčad nije  bila kompletna. No, igrači trenera Marijana Madžarevića su pokazali kako i bez nekoliko prvotimaca mogu odigrati lijepu i efikasnu utakmice.
Trostruki strijeac za Posavinu II je bio Bojan Pupčević, dva zgoditka je postigao Matej Jurić a jedan Nikica Barišić.

U sljedeću nedjelju, u prvoj utakmici nastavka prvenstva, prva momčad Posavine igra u gostima kod SG Westend FF: Utakmica počinje u 14,30 sati. Druga momčad Posavine igra isti dan u gostima u 12,30 sati kod SV der Bosnier II.