Odličan start i pobjeda Croatie Bietigheim u prvom kolu proljetnog prvenstva

NK CROATIA BIETIGHEIM-SV FREUDENTAL 2:1 (1:0)

S0276606 S0436683 S0836829 (2)

Godišnja skupština, pa pobjeda u prvom proljetnom kolu

Igralište Metternzimmern. Sastav NK Croatia: Letteriello, Yilmaz, Vritschan, Harnasz (Sabljo), Lamnek, Wolf, Khan,Galovic, Botic, Nadj (Schulz), Dlabal. Gledatelja: 100 . Sudac: Lechner. Strijelci za Croatiu: Galović i Botić

Godišnja skupština Croatie Bietigheim održana je u prostorijama FSV 08-a . Broj članova kluba ipak bio na nešto veći od očekivanog.  Proteklo razdoblje bilo je pozitivnog karaktera, kako na sportskom, tako i na polju radnog tima oko čitavog kluba. Posebno su bile istaknute dvije uspješne zabave Croatie i turnir “Ivan Sučić” , a igračima je upućena pohvala za nesebično zalaganje koje su pružili tijekom jesenskog dijela. Zahvale za to su upućene i treneru Michaelu Sablji.

Ovo će proljeće biti u znaku nastavka onog što se do sada događalo. U Bietigheimu se nadaju i voljni su pomoći da se projekt provede kraju, a to znači da se na sportskom polju zadrži gornji dom, a možda i koja stuba više, no svjesni su svi da to neće biti lako  jer neki bodovi su zaista nes(p)retno prepušteni drugima. NK Croatia je dobila jednog novog člana u upravu. Ivan Turković je voljan svojim zalaganjem pomoći da se klub održi na svojim nogama. Sadasnji članovi su ga objeručke prihvatili. Slijedeći cilj kluba je što uspješnije nastupiti na TOP 12 u Mühlheimu, koji se održava 28.lipnja ove godine.

O samoj utakmici prvog kola treba napisati da se igrala po prohladnom vremenu a protivnik iz susjednog Freudentla  bio je tradicionalno “tvrd orah”. Početak je bio na razini ispitivanja sa obje strane, ali i sa puno grešaka. Domaćinima  je ipak pripalo više od igre. U 12.minuti Galovic je krasno uposlio Fritscha koji je bio prekratak, da bi samo kratko kasnije Botic opet na nabačaj Galovica promašio okvir vrata. Redaju se akcije kockastih, ali sa puno grešaka, a baš tu gosti stvaraju svoje prilike. No, Letteriello uspješno parira protivničkim napadima.

20.minuta 1:0.

Dubinska lopta u protivnički šesneasterac, nesmotrenost gostujuće obrane koju koristi Galović i dovodi Croatiu u vodstvo.

Čitav tijek utakmice je bio neizvjestan. Redaju se poluprilike za postizanje golova na obje strane, a jednu polupriliku koristi Freudental nakon greške hrvatskih  obrambenih igrača koji su doslovce “zaspali” u 55.minuti i to je bilo 1:1.

Jos u nekoliko navrata Letteriello izlazi kao pobjednik sa protivničkim napadačima, a zadnjih dvadeset minuta Croatia dominira. Tako se u 78.min. do tada neobično neupadljivi Ranko Botić dokopao lopte u sredini terena, “okrenuo” na svojstven nacin nekoliko protivničkih igrača, te krasnim lobom sa dvadesetak metara prevario protivničkog vratara. I to je bio zgoditak odluke a i pobjede. Možda je teško istaći nekog od najboljih sudionika teške utakmice, no izdvojit ćemo neumornog Dlabala koji je svojim driblinzima zadao prilično muke protivniku iz neposrednog susjedsva.

Slijedece kolo koje se igra 30. ožujka kada NK Croatia Bietigheim ima slobodan dan. Tjedan dana kasnije 06. travnja na domaćem terenu u Metternzimmernu hrvatska momčad dočekuje SV Mezopoamyu iz Bietigheima.