Zajednicka fotografija igrača Croatije FFM i Tempa FFM / Foto: Fenix (S. Konta)

ODIGRAN HRVATSKO-SRPSKI DERBI U FRANKFURTU: Croatia Frankfurt poražena na gostovanju kod momčadi Tempa, pobjeda Croatije II

Tradicionalni hrvatsko-srpski derbi Kreisoberlige Frankfurt u nedjelju je pripao srpskoj momčadi Tempa koja je s tri nova boda čvrsto zasjela na prvo mjesto, dok je Croatia pala na 10. mjesto lige koja broji 17 klubova.

FC Tempo – FC Croatia 4:1 (1:0)

Domaćini su bolje otvorili utakmicu na početku oba poluvremena kada je Bojan Dokić, najprije u 9. minuti u prvom poluvremenu a potom u 56. minuti u drugom poluvremenu postigao dva pogotka za vodstvo svoje momčadi od 2:0.Ante Strljic

Nakon toga je momčad Croatije zaigrala bolje i Roland Kovač je u 68. minuti na dodavanje Grgića smanjila na 2:1. Napadači Tempa su u 75- i u 78. minuti znalački kaznili propuste u obrani Crotije aa dva nova zgoditka, Markovića i Pajića,  za uvjerljivu pobjedu od 4:1.

I ovaj put hrvatsko-srpski derbi u Frankfurtu, kojem je nazočilo 280 gledatelja, je prošao u sportskoj i fer borbi te primjerenom ponašanju gledatelja.

Sastav Croatije: Vidakušić, Kukić, Grgić, Carević, Božinović-Mador, Molnar, Marko Marić (od 59. Korać), Sučić (od 38. Andrić), Štrljić, Propadalo, Brašnić (od 70. Budimir).

Froatia II Frankfurt
Druga momčad Croatije Frankfurt / Foto: Fenix (S. Konta)

DJK Schwarz-Weiß Griesheim II – FC Croatia II 1:2 (1:1)

Druga momčad Croatije nastavila je seriju pobjeda. Ovaj put u gostima je pobijeđena momčad DJK Schwarz-Weiß Griesheim II tijednim rezultatom 1:2. Pogotke za Croatiju su postigli Davor Polić u 5. minuti na dodavanje Marina Ladana te Marin Klišanin nakon nabačaja Bonanna iz kornera.

Sastav Croatije II Frankfurt: Novokmet, Klišanin, Jeličić, Periša, Marin Ladan, Josip Puljić (od 25. Romić), Bonanno, Marcel Ladan, Leonard Braćić, Amanadidis, Polić (od 32. Mirko Puljić, od 58. Ivošević)

Iduću utakmicu prva momčad Croatije igra u nedjelju, 27. studenog na svom terenu protiv susjeda  Viktorie Preußen s početkom u 14:30 sati. Druga momčad Croatije je slobodna u idućem kolu.