OČEKUJE SE SPEKTAKL: Croatia Stuttgart Futsal u Stuttgartu igra u subotu važnu utakmicu u Regionalligi Jug protiv momčadi Jahn Regensburg Futsal

U subotu, 23.veljače, futsal momčad Croatia Stuttgart Futsal igra važnu utakmicu u Regionalligi Jug protiv momčadi Jahn Regensburg Futsal. Tim povodom razgovarali smo s jednim od najbljih igrača hrvatske momčadi  Perom Mamićem te s glavnim trenerom momčadi Mišom Ramićem. Zanimali su nas dojmovi sa posljednje utakmice te očekivanjima do kraja prvenstva.

FM: Pozdrav Pero, na  gostovanju kod TSV 1860 München tvoj je tim igrao pred kulisom od 300-injak domaćih navijača. Kakav je bio osjećaj na terenu i što to znači za futsal u cjelini?

Mamić: Točno tako, bio je užitak igrati pred punom dvoranom i atmosferu koju su napravili domaći navijači ne doživljavamo tako često na futsal utakmicama. Nadam se da će se u nadolazećim godinama futsal u Njemačkoj još više razviti kako bi na svakoj utakmici bilo više gledatelja.

FM:Nakon neriješenog rezultat u prvom poluvremenu, Croatia je u nastavku dominirala i izborila zasluženo pobjedu od 8:3 u kojoj si ti sudjelovao sa 4 gola. U čemu je tajna takve igre u drugom dijelu utakmice?

Futsal Croatia Stuttgart (2)Mamić: Prvo poluvrijeme sam imao osjećaj kao da nas je pomalo iznenadila puna dvorana i da nam je trebalo neko vrijeme da uđemo u utakmicu kako treba. Iako nismo igrali dobro prvo poluvrijeme, nismo dozvolili protivniku puno prilika. A u nastavku, kada smo počeli igrati kako znamo i kada smo se malo opustili, bili smo puno kvalitetniji, zasluženo pobjedili na kraju i uzeli važna 3 boda kod direktnog konkurenta u borbi za opstanak.

FM:Što očekuješ od subotnje utakmice protiv trećeplasiranog Regensburga na domaćem terenu?

Mamić: Od utakmice protiv Regensburga očekujem opuštenu igru u kojoj ćemo uživati protiv takvo jakog protivnika kao što je Regensburg. Mi znamo da su oni kvalitetni, ali smo i u prvoj utakmici protiv njih pokazali da možemo igrati s njima ravnopravno samo ako budemo igrali onakko kako znamo. Naša je prednost što u subotu nemamo što izgubiti, nego jednostavno igrati kako znamo i probat iznenaditi “favorita”

FM: Pozdravljamo i trenera Mišu Ramića i odmah pitanje za Mišu. U Münchenu ste uspjeli preokrenuti niz poraza. Ostvarili ste važnu pobjedu koja je Croatiju dovela na 5. mjesto na ljestvici te tako napravili velik korak prema opstanku u najvećoj Futsal Ligi u Njemačkoj. Što je bio recept za tu pobjedu?Futsal Croatia Stuttgart (1)

Ramić: Moram istaknuti najprije da je Pero Mamić igrač uz kojeg cijela momčad igra 30 posto bolje… I naravno moja ozljeda u 20. min (hahahahaha)… šalim se… Svi igrači su se držali dogovora iz svlačionice i kad tako igramo svih 40 minuta, onda rezultat bude pozitivan. Za razliku od dosadašnjih utakmica, nismo padali u odlučujućim trenucima unatoč dobrom protivniku i njegovim sjajnim navijačima koje ovom prilikom moram pohvaliti!

FM:   U prvom dijelu sezone ste ostavili dobar dojam igrom u gostima kod Regensburga. Oni su i sami tada rekli da ste ih iznenadili i da će doći sa respektom u Stuttgart. Iako se Regensburg u drugom dijelu sezone nameće  kao jedan favorita u Ligi, hrvatski navijači očekuju da sve date od sebe u igri. Misliš li da u subotu možete potvrditi dobar nastup iz Münchena i na domaćem terenu u subotu u Stuttgartu?

Futsal Croatia Stuttgart (3)Ramić: Nama puno ovisi u kakvom ćemo sastavu biti za subotu, jer zbog velikog nogometa i poslovnih obaveza smo rijetko kompletni. Moramo sačekati idući trening i vidjeti čime raspolažemo. Regesburg spada u top 3 momčadi Regional Lige Jug, tako da nas očekuje jako teška utakmica. Ali domaći teren nam daje za pravo da se nadamo pozitivnom rezultatu te da možemo potvrdi velike pobjede iz Münchena te osigurati mirniju završnicu prvenstva.

FM? Znači, očekuješ i veliku podršku navijača?

Ramić: To svakako. Nadam se da se i naša publika zaželjela futsala – bar približno kao ona publika u Münchenu – i da će subotnje poslijepodne navratiti do Freiberga i uživati u futsalu te svojim navijanjem pomoći hrvatskoj momčadi ne bi li došla do nove pobjede. Uvjeren sam da će naši igrači dati sve od sebe pa rezultatski što bude. Ja se nadam pobjedi.

Fenix-magazin/SIM/Razgovarao: T.Jeleč