Igrač Croatije Leon Kraguljevac u napadu

Novom pobjedom Croatia Bietigheim pobjegla drugoplasiranom na 6 bodova razlike

NK Croatia Bietigheim-VfR Sersheim 4:0 (1:0)

Nedjeljnom pobjedom na domaćem terenu od 4:0, Croatia Bietigheim je rutinski odradila utakmicu i novom pobjedom učvrstila svoju vodeću poziciju.

Igra nije imala uobočajenog sjaja, protivnik iz susjedstva VfR Sersheim koji se nalazi u donjem djelu ljestvice pokušavao je ali nije uspjevao ukrotiti danas ne tako snažnu hrvatsku momčad.

Kvaliteta je ipak prevladala u korist domaćina. Ipak protiv slabijeg protivnika, kao što je to bilo u nedjelju, moralo se napraviti i više od pokazanog. Akcije su bile obećavajuće, ali završnica je u nekoliko navrata bila veoma mizerna i tanka.

NK Croatia je, uzimajuči u obzir ipak dovoljno lijepih akcija koje su predvodile golovima, sve u svemu zasluženo osvojila tri potrebna boda.

Na vodeći gol se čekalo samo sedam minuta kada je Jerome Wahl, ukravši protivniku loptu u sredini terena, lijepo uputio dubinsku loptu Leonu Kraguljcu. Brzonogom napadaču nije bilo teško u punom sprintu utrčati u kazneni prostor i matira gostujućeg vratara.

U 48. minuti Marino Tricarico izvodi sjajan udarac iz kuta, a u mrežu glavom zakucava raspoloženi Raffaelle Cervone za 2:0.

Hrvatska momčad je dominantna, stvara prilike koje ne realizira. Ipak u 65. minuti  asistent drugog pogotka povećava na 3:0 niskim udarcem iz daljine u vratarev desni kut, te osigurava mirniju završnicu. Nedjeljnu točku  piše najbolji strijelac Croatie Alen Lehečka svojim jedinim pogotkom pred sam kraj susreta.

Trenutačno Croatia Bietigheim bježi već šest bodova ispred svojih pratitelja, te je velika vjerojatnost da će prezimiti na prvom mjestu.

Iduće nedjelje prvenstvo se ne igra zbog vjerskog praznika, a slijedeće kolo hrvatska momčad gostuje u nedjelju 27.11. 2016 kod TSV Kleinglatbacha u 14.30 sati.