Uvjerljivom pobjedom u gostima, NK Zagreb iz Dortmunda izbio na čelo ljestvice

U derbiju kola NK Zagreb iz Dortmunda je pobjedio u gostima momčad VfR Sölde rezultatom 1:4. Zahvaljujući neriješenom rezultatu dotad vodeće momčadi, Zagreb je izbio na čelo ljestvice.

Hrvatska momčad iz Dortmunda je pokazao da je bolja momčad od domaćina s kojima je dijelila drugo mjesto na ljestvici. Taktički dobro postavljena igra dala je rezultat. Pritom valja napomenuti kako je momčad Zagreba cijelo drugo poluvrijeme igrala sa igračem manje. Naime Robert Grbavac je pred kraj prvog dijela zbog nepromišljenog ponašanja dobio crveni karton.

Zagreb je na početku susreta zatvorio sve prilaze svome golu i primirio igru onako kako je to njemu odgovaralao. U dvije minute su, nakon stvorene dvije prilike, u 19. i 20. minuti poveli sa 0:2 preko  Dodiga  i Delalića. Nakon vodstav Zagreba, utakmica je bila dosta oštra sa puno prekršaja sa jedne i sa druge strane.

Završnica prvog dijela bila je jako burna. Najprije su domaćini smanjili rezultat na 1:2, da bi Zagreb pred sam kraj poluvremena povisio na 1:3.

Dominik Vrdoljak

U drugom djelu Zagreb je sa igračem manje dobro parirao domaćinima te pred kraj susreta Delalić se upisao još jednom u strijelce za konačnih 1:4.
-Znali smo protiv koga igramo i da se radi o jakoj momčadi. zato smo i ušli u utakmicu kao prava momčad i borili se svatko za svakoga. Taktički  smo dobro stajali i zatvorili protivniku sav prostor. Posrećilo nam se i da smo iz prve stvorene  prilike koju smo imali zabili gol. Nismo izgubili glavu ni kad smo primili zgoditak. Ostali smo mirni i igrali svoju igru. Danas smo dokazali da se može sve uspjeti ako nastupamo kao momčad, kao prijatelji, i da se tada ne trebamo bojati ni jednog protivnika, rekao je Dominik Vrdoljak igrač NK Dortmund.

NK Zagreb Dortmund izbio je na prvo mjesto zahvaljujući neodlučenom rezultatu vodećeg SG Phönix Eving sa BW Alstedde. Zanimljivo je da je Eving vodio sa 2:0, a Hrvat Albert Jurić, koji igra za BWA, zabio je dva gola i učinio veliku uslugu NK Zagrebu.

Sljedeću utakmicu Zagreb igra u nedjelju 27. studenoga na domaćem terenu protiv BV Brambauer-Lünen sa početkom u 14:30 sati.

Za NK Zagreb Dortmund su nastupili: M.Karas, S.Dodig(od 55. M.Spasojević), J. Vidivić, E.Kljajić, M.Burazin (od 56. D.Vrdoljak), V.Klasić, A.Delalić, R.Grbavac, M.Kožul, H.Dinel, V.Mazreku.