Nova pobjeda Posavine Frankfurt koja ne zna za poraz ni nakon 22 utakmice

FC Posavina – SG Riederwald 3:1 (2:0)

Posavina Frankfurt Foto Fenix (5)Vodeća momčad frankfurtske Kreisklase A – Südost, FC Posavina Frankfurt uvjerljivo je savladala momčad s kojom dijeli teren u Riederwaldu, SG Riederwald, s 3:1. Konačan rezultat je mogao biti i dvostruko veći da je hrvatska momčad u prvom dijelu iskoristila niz izrazitih prilika. Što nespretnost napadača a što odlični vratar spasili su goste debakla već u prvom poluvremenu.

Hrvati su došli u vodstvo u 30 minuti nakon solo prodora prvog strijelca Gorana Jurića. Na 2:0 povećao je Dragan Budimir u 45 minuti na dodavanje Jurića. U drugom dijelu, točnije u 54. minuti, oko 150 gledatelja vidjelo je eurogol Marka Sudića za nedostižnih 3:0 za Posavinu.

Nakon osigurane pobjede hrvatska momčad igra malo opuštenije. Gosti pokušavaju spasiti čast u čemu im pomaže njemački sudac koji u 81. minuti svira najstrožu kaznu za goste. Vratar Matej Markovića nakratko je obranio udarac sa 11 metara. Ali odbijena lopta mu dolazi do protivničkog igrača koji je iz drugog pokušaja posprema loptu u mrežu Posavine. Bilo je to sve od domaćina koji se bore za opstanak u ligi.

I sa utakmicom manje, Posavina ima 7 bodova prednosti pred drugoplasiranom momčadi TSG Niederrada. Zanimljivo je kako u zadnje 22 utakmice Posavina ne zna za poraz.

FC Posavina: Marković M, Sudić M, Koturić D, Živković M, Božić I, Dukić M, Pejić M, Budimir D, Spaleta A, Juric G, Bago M. Klupa za rezerve: Pavic D, Vučković I, Džijan I, Ivić E.