Nova pobjeda Croatie Frankfurt uz het trik Marija Lažete

TSKV Türkgücü Frankfurt – FC Croatia Frankfurt 1:4 (1:0)

1

Nova, četvrta zaredom prvenstvena pobjeda Croatije Frankfurt ostvarena je u nedjelju  na gostovanju kod turske momčadi Türkgücü. Utakmica je prelomljena u drugom dijelu nakon što su se napadači Croatije dobro ispromašivali u prvom poluvremenu. Igralo se po kiši na zemljanom terenu koji nije odgovarao hrvatskim igračima naviklim na umjetnu travu. Takvi uvjeti pogodovali su Turcima koje je sreća i njihov vratar spašavali u prvom poluvremenu.Tek u jednom ozbiljnijem napadu iskusni turski igrači sretno su došli do zgoditka i vodstva od 1:0.2a

Odmah na početku nastavka sve se otvorilo nakon pogotka Ivana Hrskanovića u 47. min. Bio je to deveti ovogodišnji zgoditak najboljeg strijelca Croatije i prvenstva, koje je postigao u pet prvenstvenih nastupa od šest mogućih. Izvanrednu loptu Hrskanoviću je dodao raspoloženi Kristijan Zubac, koji od početka prvenstva igra u sjajnoj formi. Onako kako je znalački Zubac servirao loptu za pogodak Hrskanoviću, Hrskanović je slično vratio kapetanu Mariju Lažeti u 55. min za vodstvo Croatije od 2:1. Lažeta je do kraja postigao još dva zgoditka na također sjajna dodavanja, najprije Drlje u 85. min a potom Andrića u sudačkoj nadoknadi. Novom pobjedom Croatia je trenutačno na četvrtom mjestu sa zaostatkom od četiri boda za vodećim SC Weißblau Ffm od kojeg ima utakmicu manje skupini u Kreisligi A Frankfurt Nordwest.

Za Croatiju su nastupili: Jukić, Puljić, Lovrić, Bračić, Andrić, Mihaljević, Zubac, Kiseli, Lažeta, Hrskanović, Šandrk. Još su igrali: od 57. min. Drlje umjesto Lovrića i Bešlić umjesto Kiselog te Tolušić od 86 min umjesto Zubca. (S.Konta/SIM)