Sa tri boda u gostima Croatia Bietigheim zasjela na vrh ljestvice

VfL Gemmrigheim-NK Croatia Bietigheim II 0:3(0:1)

CRO 001Nogomet Kreisliga B Enz-Murr Grupa 6. Stadion: VfL Gemmrigheim, Gledatelja:150, Sudac: Drefs. Strijelci za Croatiu: Harnasz 2, Lehečka. NK Croatia Bietigheim: Letterielo, Yilmaz, Povataj, Ceccone (Grubešić 44´),Zorko(Galović V. 76´)Wolf, Sabljo, Blandini, Lehečka, Botić(Schulz 65´), Harnas

Pobjeda Croatije na gostovanju kod Gemmrigheima bit će upamćena po bodovima koji su osvojeni u samo naizgled lakoj utakmici. Croatia je susret počela onako kako se i očekivalo, agresivno s opsadom domaćeg vratara. Već u prvoj minuti “kockice” su imale priliku doći u vodstvo. Lijepo poslužen od Botića, Zorko udarcem sa desetak metara ne pogađa okvir vratiju. Iz minute u minutu Croatia stvara sve više prilika pred protivničkim vratima, no Lehecka, Botić, Zorko i društvo ne uspijevaju pronaći načina kako loptu samo progurati preko začarane gol crte. U 35-oj minuti Harnasz sa desetak metara nakon lijepog proigravanja sa desne strane od Botića uspjeva vrškom kopačke sa desetak metara ugurati loptu u mrežu za vodstvo Hrvata od 1:0.CRO 002

Zadnji red Croatie nije imao velikog posla. Napade domaćina rješavali su bez većih problema. Ali navalni dio nije funkcionirao kao inače. Ipak, nakon niza izvrsnih prilika Lehečka povećava na 2:0 u 75 minuti. Oštar udarac Sabllje iz slobodnog udarca vratar odbija do Lehačke koji loptu lako posprema u mrežu.

Slično je postignut i treći zgoditak za 3:0 Croatije, a u strijelce se po drugi puta upisuje Andreas Harnasz. U devedesetoj minuti pokošen je Lehečka u kaznenom prostoru. On sam preuzima izvođenje kaznenog udarca, kojeg ne ikorištava pucajući visoko preko vratiju. Pobjeda je u potpunosti zaslužena, no sa malo više prisebnosti mogla je biti izražena znatno većim omjerom. Ovom pobjedom NK Croatia Bietigheim je sa maksimalno osvojenim bodovima zasjela na vrh ljestvice.

U nedjelju 28.09. je za Hrvate slobodan dan. U srijedu 01.10.2014 u 19.00 sati igra se odgođena utakmica iz drugog kola kod TSV Kleinsachsenheima, a u nedjelju 05.10 u 13.15 sati Croatia opet gostuje, ovoga puta u Bönnigheimu.

Text i snimke: Antun Igrec