croatia griesheim
Napadač Croatije Griesheim Mate Tokić(bijeli dres) / Foto:Fenix-magazin(D.Holenda)

NOVA POBJEDA: Croatia Griesheim slavila u Schneppenhausenu

U 9. kolu KLA lige Darmstadt Croatia Griesheim savladala je na gostujućem terenu u Schneppenhausenu istoimenu momčad rezultatom 3-1. Strijelci za Croatiju Griesheim bili su Munir Avdić(10.min), Saša Mlakić(68.min) i Mate Tokić(90.min). Strijelac za Schneppenhausen bio je Luis Lentes.

Od prvog sučeva zvižduka Croatija Griesheim krenula je otvorenog garda u nadmetanje s domaćim Schneppenhausenom. Već u 5. minuti napadač Croatije Mate Tokić tukao je iz kaznenog prostora na gol Schneppenhausena ali je njemački vratar zaustavio udarac.

U 10. minuti, nakon što je Saša Mlakić izveo jedan korner, do lopte je došao Munir Avdić koji trese mrežu Schneppenhausena za 1-0.

Rano vodstvo Croatije Griesheim zadovoljilo je hrvatske nogometaše pa su ovi loptu prepustili njemačkoj momčadi koja veći dio prvog dijela nije uspjela napraviti značajniju priliku za poravnanje rezultata.

Ipak Schneppenhausen je uspio golom Luisa Lentesa izravnati rezultat na 1-1 u 35. minuti kada je golman Croatije Michael Treusch, nakon jedne ubačene lopte iz prekida, traljavo reagirao te mu je lopta ispala iz ruku i otišla u vlastitu mrežu.

Na otvaranju drugog dijela utakmice Croatije Greisheim ponovo je zaprijetila golu Schneppenhausena, ovaj puta kombilirali su Saša Mlakić i Mario Marčić koji tuče na njemačka vrata ali je golman zaustavio udarac.

U 68. minuti Croatija Griesheim povela je po drugi puta na utakmici. Mario Marčić prošao je po desnoj strani i potom pronašao Elemina Bihorčića koji upošljava Sašu Mlakića a ovaj efektnim udarcem savladava njemačkog vratara Yanicka Wagnera.

Da je bilo malo više preciznosti mogla je Croatija Griesheim povećati svoje vodstvo u 70. minuti kada je kapetan Saša Mlakić uputio jedan odličan udarac na vrata ali je lopta pogodila vratnicu.

Schneppenhausen je u 78. minuti mogao utakmicu odvesti u nemirne vode da je Mulualem Halle uspio zatresti mrežu Croatije, međutim sigurno izjednačenje spriječio je igrač posljednje linije David Bikić izbivši loptu sa same gol crte.

Sve nade njemačkoj momčadi u eventualno poravnanje rezultata potopio je napadač Croatije Mate Tokić minuti svojim pogotkom za 3-1. Naime, igrala se 90. minuta Saša Mlakić je izveo jedan slobodni udarac a do lopte je došao Mate Tokić i osigurao pobjedu hrvatske momčadi.

SV CROATIA GRIESHEIM: Treusch, Vujica, Andrijević, Bikić, Marčić, Avdić, Bihorčić, Tokić, Mlakić,Džebić, Knežević(Neubert, Calin, Segreto, Bralić)