Dvostruki strijelac Matej Lilić

NK POSAVINA BASEL: Slavile obje momčadi

Bio je ovo uspješan vikend NK Posavine Basel uz pobjede obadvije momčadi u gostima. Prva momčad je i drugu utakmicu u prvenstvu pobijedila i time izvrsno startala u 3.amaterskoj ligi.

Nastavlja se niz bez poraza tako da već 19 prvenstvenih utakmica nije izgubila.
Rezultat je to dobrog rada u klubu, dobre koordinacije uprave, trenera i igrača. te prve i seniorske momčadi.

Trener Zoran Lujić

U utakmici prve momčadi prvih dvadesetak minuta pripalo je domaćinu (FC Stein). Imali su dvije prigode, oba puta golman Begić dobro reagira, a u 17. minuti poništen im je gol zbog zaleđa.

Nakon toga Posavina je krenula ofenzivnije. Lilić i Bačić promašuju izgledne prilike. Upravo Lilić škaricama u 22. Minuti zabija za 1:0. Do kraja poluvremena zabija Mrkonjić još jednom Lilić za visokim 3:0, rezultatom s kojim se otišlo na odmor.

Činilo se da je sve riješeno tim više što početkom drugog poluvremena Mrkonjić ima još jednu veliku prigodu ali vratar brani.
Domaćini smanjuju na 1:3 u 72. Minuti, a na 2:3 smanjuju u 75. minuti. Da bude još neizvjesnije u 77. minuti Blažević dobiva drugi žuti karton. Ali rezultat se nije promijenio do kraja i time Posavina ima u prva dva kola maksimalan učinak. U subotu 31.08. Posavina igra prvu utakmicu kod kuće protiv FC Gelterkinden.

FC Stein : NK Posavina 2:3 (0:3)
Posavina: Begić, Bačić, Radić, Alen Piljić, Andrej Piljić, Gudelj, Duvnjak, Blažević, Mrkonjić, Lilić, Žižak.
Još igrali: Mikulić, Topić, Lujić, Ivanković Boris, Tokić
Trener: Zoran Lujić
Strijelci: Lilić 22. i 40., Mrkonjić 28.