NK Hajduk Zürich preko FC Mezopotamie do pobjede

Sunčano nedjeljno prije podne privuklo je oko 80-ak gledatelja na utakmicu NK Hajduka protiv FC Mezopotamije. Trener  Klasan nije mogao, što zbog godišnjih odmora, što zbog ozlijeda računati na nekolicinu inače standarnih igrača, a u goste je došla najbolja obrana i drugi najbolji napad lige. Bili su krenuli od samog početka “Hajdučki”  te goste sveli svega na dva udarca u okvir vrata u cijelih 90. minuta, tako da bi slučajni prolaznik teško odgonetnuo tko je momčad sa vrha, a tko sa začelja ljestvice.

Nakon početnog ispitivanja snage “bilima” je poništen zgoditak u 14. minuti. Nakon slobodnjaka kojeg je izveo Kafadar lopta se odbija od živog zida te dolazi do Gavrana koji postiže zgoditak no nažalost domaćina sudac poništava zgoditak zbog zaleđa. Svega tri minute nakon toga Petričević glavom puca tik uz vratnicu. U 20. minuti greška gostujuće obrane koju vješto koristi Papić i dovodi NK Hajduk u vodstvo.

Nakon prodora u 30. minuti Papića ruši gostujući igrač u 16 metara te sudac pokazuje za najstrožu kaznu. Loptu uzima Klasan i nažalost šutira pored vratiju.
Nakon toga do kraja poluvremena prva prilika gostiju, ali vratar Hajduka brani.
Početkom drugog djela gosti su pokušavali ubrzati igru, ali danas jako dobra obrana Hajduka je sve pokušaje naslutila i spriječila.
U 60. minuti nakon prekršaja gostiju  sĺobodan udarac izvodi Krišto koji centrira u 16 metara, lopta preskače velik broj igrača no na glavu Osmanija koji glavom šalje loptu u mrežu za vodstvo Hajduka 2:0.

65. minuta donosi malu gužvu na terenu u režiji gostijućih igrača nakon čega sudac pomalo “solomunski” pokazuje drugi žuti karton gostujućem ali i domaćem igraču Gazilju.

Do samog kraja “bili” su uspjeli pametnom igrom sačuvati siguran rezultat i utakmicu mirno privesti kraju.
Napomenimo samo da je utakmicu sudio jako mladi sudac koji je podjelio ukupno 9 žutih i 3 crvena kartona, naime nakon što je odsvirao kraj utakmice danas jako nervozni gostujući vratar  poželio je nešto neugodno da kaže sudcu što je ovaj rezolutno kaznio sa izravnim crvenim kartonom.

NK Hajduk Zürich: Puh, Petričević, Babić, Gazilj, Krišto, (C)Vrkić, Kafadar (od 81′ Margarin), Papić, Gavran (od 24′ Klasan), Žugo (od 84′ Aničić), Osmani. Trener: Igor Klasan

Strijelci za Hajduk: Papić 20. Min., Osmani 60. min.