NK Croatia Zürich napunila mrežu FC Klotena

FC Kloten – NK Croatia Zürich 4:6 (1:2)

Vrlo jaka momčad FC Klotena s trenerom i bivšim igračem NK Croatia Andreasom Bočkaj dočekala je NK Croatiu. Već u drugoj minuti Croatia dolazi u vodstvo preko Perkovića i time pokazuje tko će dirigirati ritam utakmice.

U 16. minuti novi šok za domaćina, a šokira ih Vundač pogotkom za 0:2. Obrana Croatie na mjestu sve do 23. minute kada mala nesmotrenost dovodi do smanjenja rezultata. Idealna prilika Croatie da poveća prednost propuštena je promašenim jedanaestercem.

U drugom poluvremenu Croatia i dalje igra kao i u prvom poluvremenu i Prkalo dovodi Croatiu u vodstvo od 1:3 predivnim zakucavanjem u sami lijevi vratarev kut. Trener Klotena vrši nekoliko izmjena koje su urodile plodom pa Kloten brzo dolazi do dva pogotka i izjednačava rezultat.

Croatia napunila mrežu FC Klotena1U 73. minuti Kloten dolazi u vodstvo, ali im pada obrana. Prcela u 86. minuti izjednačava rezultat, a tri minute kasnije Laštro dovodi Croatiu u vodstvo 4:5. Kada se očekivao kraj utakmice u zadnjim sekundama kapetan Croatie pogađa za konačnih 4:6.

NK Croatia igra svoju prvu prvenstvenu utakmicu u gostima u subotu 01.04.17 protiv FC Urdorfa. Nakon odličnih priprema ne očekuju se velika iznenađenja.

Sastav NK Croatia: Škara, Vundač, Stjepanović, Jukić, Dežić, Novak, Perković, Prcela, Blažanović, Prskalo, D. Komin. Još su igrali: Crnković, Jelečević
Trener: R. Ćurić