NK Croatia Bietigheim lako do četvrte pobjede zaredom

TSV Bönnigheim II-NK Croatia Bietigheim 1:5 (0:2)

S0108039Stadion: TSV Bönnigheim, Sudac: Richter, Gledatelja: 110. Strijelci za Croatiu: Lehečka 2, Cervone, Ribić i Nadj po 1

NK Croatia Bietigheim: Letteriello, Sbljo(Ribić), Yilmaz, Povataj, Dlabal , Zorko, Wolf, Cervone, Blandini(Khan), Lehečka(Schulz), Schulz(Nadj).

Nedjeljni susret dva nejednaka suparnika brojnom publikom protekao je kako se i očekivalo – u nadmoćnoj igri gostiju iz Bietigheima koji su nastupili u neobičnoj narandžastoj boji. Već je početak igre dao naslutiti da će se mreža domaćih tresti više puta.

Lakoćom su hrvatski igrači osvajali teren i ugrožavali protivnika, koji danas nije mogao stvoriti ni jednu jedinu priliku tako da je Letteriello zapravo imao “slobodan dan”. Več u devetoj minuti je Lehečka imao sjajnu šansu koju nije iskoristio, da bi samo minutu kasnije Cervone nakon jedne dubinske lopte se lijepo oslobodio protivničkog vratara i doveo hrvatsku momčad u vodstvo od 1:0.

Iz minute u minutu redaju se organizirani napadi usredini irališta ne dopuštajuči protivnicima da prođu svoju polovicu. Na slijedeći gol se čekalo do 35-e minute kada je Cervone srušen od domaćeg vratara, a Lehečka preuzima odgovornost te iz jedenaesterca povisuje na 2:0.

U drugom poluvremenu ista slika. Novoušli Khan pogađa spoj grede i vratnice a Lehečka u 49-oj minuti, na dodavanje Dlabala, postiže svoj drugi gol za 3:0. Do kraja  svoj učinak današnjoj pobjedi daju Ribić i Nadj koji lijepim pododcima okrunjuju susret u korist hrvatske momčadi. Domaćini postižu počasni pogodak nakon jedinog njihovog kornera u 85-oj mimuti.

Nakon četiri odigrana susreta NK Croatia Bietigheim vodi na ljestvici sa maksimalnih dvanaest bodova i jednom manje odigranom utakmicim od dva prateča kluba.U četvrtak 09. listopada NK Croatia igra utakmicu, koja je dva puta bila odgođena u Kleinsachsenheimu protiv protivnika koji gaji pretenzije za sam vrh tablice. Susret se igra u 19.00 sati.

Slijedeće redovno šesto kolo Hrvati ponovno gostuju, ovoga puta u Unterriexingenu 12. listopada u 13.15 sati.

Dan prije u subotu 11. listopada u Liederkranzhaus u Bietigheim-Bissingenu na rasporedu je velika zabava, koja je posvećena 45.-oj godišnjici postojanju kluba. Svečanost počinje u 18.00 sati, a pozivaju se svi ljubitelji sporta koji žele. Uz dobra jela, piće i tombolu grupa “Nostalgija” će se pobrinuti za dobro raspoloženje.