NJEMAČKI PROIZVOĐAČ AUTOMOBILA: U idućoj godini proizvest ćemo 43 posto više vozila

Njemački proizvođač automobila Volkswagen očekuje da će proizvesti 43 posto više vozila u svojoj glavnoj tvornici u Wolfsburgu u idućoj godini, izjavila je čelnica radničkog vijeća za njemački list Wolfsburger Allgemeine Zeitung.

 

To je značajno poboljšanje u odnosu na ovu godinu, no i dalje je situacija pod utjecajem nastavljene nestašice poluvodiča, primjećuje Reuters.

U ovoj godini Volkswagen očekuje da će u Wolfsburgu proizvesti oko 400.000 automobila.

Očekuje se da će se situacija poboljšati u 2022. godini, paralelno s ublažavanjem poremećaja u opskrbi čipovima, no utjecaj nestašice i dalje će se osjećati, rekla je Cavallo u četvrtak za Wolfsburger Allgemeine Zeitung.

“Program za iduću godinu još nije utvrđen, no u ovom trenutku planovi predviđaju proizvodnju od 570.000 vozila u Wolfsburgu. Naravno, rizici su također prisutni”, rekla je Cavallo, koja je također članica nadzornog odbora Volkswagena.

Fenix-magazin/MMD/Hina

Povezano

automobili parking
DEBAKL NA TEHNIČKOM PREGLEDU: Ovo su najgori automobili u Njemačkoj
muller drogerija
NESTAŠICA U NJEMAČKOJ: Police potpuno ispražnjene, a cijene lete u nebo
KADA TOČNO IDETE U MIROVINU: Provjerite koliko će, ovisno o godini rođenja i duljini života, rasti vaš radni vijek u Njemačkoj
SPREMA SE PAKET OD 30 MJERA: Radikalna mirovinska reforma u Njemačkoj – ukida se prijevremeni odlazak u mirovinu, radit će se do 70. godine?
UPOZORENJE ZA RODITELJE KOJI KUPUJU U DM-u: Hitno se povlači ovaj proizvod za bebe, dijelovi mogu izazvati gušenje
Policija BiH (ILUSTRACIJA) / Foto: Anadolu
TEŠKA PROMETNA NESREĆA U BiH: Poginule dvije žene i muškarac, teško ozlijeđene tri osobe