NK Croatia Stuttgart / Foto: Fenix

Njemački mediji pišu o prekinutoj utakmici kupa Croatije Stuttgart – Marko Benaković kaže kako se ovo nije smjelo dogoditi

Vijest i prekinutoj utakmici četvrtine finala kupa u podsavezu Stuttgart između grčkog kluba Omonia Vaichingen i Croatije Stuttgart ne silazi sa sportskih stranica stuttgartskih medija.

Opširno o utakmici piše i dnevni list “Stuttgarter Nachrichten” u svom izdanju Filder Zeitung. Novinar Filder Zeitunga prenosi izjavu trenera grčke momčadi Zoltana Đeneša (Vojvođanski Mađar) u kojoj stoji kako je Croatia igrala grubo, a trojica njegovih igrača su završila s razbijenim nosevima.

Utakmicu je promatrao i Marko Benaković, sportski direktor Croatije Stuttgart koji kaže: “To se sve nije smjelo dogoditi, sve je to bilo nepotrebno”.

Slika Marko Benaković, svjedok događaja s prekinute utakmice/Foto:Fenix

Sve je počelo kada je igrač Omonije Vinko Ćosić (Hrvat), u igri dvostruki strijelac za 4:0 u prvom poluvremenu, odgurnuo (ili udario šakom u lice?) jednog igrača Croatije. Na slici se vidi rasprava spomenutih igrača. Sudac je sve vidio i Ćosić je pocrvenio u 90. minuti kod rezultata 5:5, a kada su se svi spremali na izvođenje kaznenih udaraca.

Gledatelji s obje strane su ušli na teren, nastalo je naguravanje, a sudac se nije puno dvoumio – odsvirao je kraj susreta.

Predsjednik Croatije Mijo Čagalj, koji je trenutačno u rodnoj Posavini, u kratkom telefonskom razgovoru za Fenix Magazin je kazao:       -Upravo sam završio razgovor s Benakovićem koji je na putu za Hrvatsku i nemam ništa izjaviti od onoga što je Benković kazao. Jedino mogu reći da Benakoviću vjerujem kad kaže da je sve bilo neočekivano i nepotrebno. Neka sportski sud donese pravednu presudu, a mi se ne bojimo za krajnji ishod.

Odluka sportskog suda će biti donesena početkom Nove godine, budući je sljedeće kolo Kupa na rasporedu već zadnje subote u veljači.

Dodajmo i još nekoliko detalja sa same utakmice. Grci, koji se natječu u A Kreisligi, su se bolje snašli i poveli su rezultatom 4:0. U drugom poluvremenu Croatia je stizala rezultat. Najprije su došli do 5:3, da bi hrvatska momčad pred sam kraj poravnala na konačnih 5:5. Strijelci za hrvatsku momčad su bili: Holi Bokilo dva puta i Nenad Stojanović tri puta.