DFB Pokal (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SIM)

NJEMAČKI KUP: Borussia Dortmund savladala Bochum, pobjedom nad Fortunom i Nürnberg izborio četvrtfinale

Nogometaši Borussije iz Dortmunda posljednji su četvrtfinalisti ovosezonskog izdanja Njemačkog kupa, oni su opravdali ulogu favorita u osmini finala i kao gosti svladali Bochum sa 2-1 (1-0).

Borussia je povela na samom kraju prvog poluvremena golom Cana (45+1) nakon velike pogreške domaćeg vratara Riemanna, Bochum je poravnao iz dubioznog kaznenog udarca kojega je realizirao Stoeger (64-11m), ali ubrzo potom Reus (70) je vratio prednost na stranu gostiju.

Ranije u srijedu četvrtfinale je izborio i Nürnberg koji je u dvoboju dva drugoligaša na svom terenu boljim izvođenjem 11-eraca svladao Fortunu iz Düsseldorfa sa 6-4 (1-1, 0-1). Gosti su bili nadomak prolaska dalje jer su golom Kownackog iz 33. minute vodili sve do treće minute sudačke nadoknade, a tada je udarac Dumana pogodio u glavu jednog obrambenog igrača Fortune i završio u mreži za 1-1. Kako u dodatnih pola sata nije bilo pogodaka, o pobjedniku se odlučivalo udarcima s bijele točke u kojima su uspješniji bili domaćini.

Borussia i Nürnberg su se tako pridružili Stuttgartu, Unionu iz Berlina, RB Leipzigu, Bayernu, Eintrachtu iz Frankfurta i Freiburgu koji su ranije osigurali prolazak u četvrtfinale.