Prazne tribine stadiona u Lyonu / Foto: Fenix (SIM)

FRANCUSKI KUP: Tudor s Marseilleom izbacio Paris SG, Lovren strijelac u pobjedi Lyona nad Lilleom

Hrvatski nogometni trener Igor Tudor s Marseilleom je na domaćem terenu na Velodromeu svladao Paris SG sa 2-1 (1-1) te se plasirao u četvrtfinale Francuskog kupa.

Olympique de Marseille je bio bolji u prvom poluvremenu te je poveo iz kaznenog udarca kojega je realizirao Alexis Sanchez (31-11m) nakon prekršaja Segija Ramosa na Cengizu Underu. No, u posljednjoj akciji prvog poluvremena Ramos (45+2) je udarcem glavom nakon kornera poravnao na 1-1. Pobjedu Marseilleu sjajnim je udarcem sa 16 metara počwetkom nastavka osigurao Ruslan Malinovskij (57).

Ranije u srijedu je stoper hrvatske reprezentacije Dejan Lovren odigrao svih 90 minuta za Olympique Lyonnais iz Lyona te iskoristio pobjednički 11-erac u četvrtoj seriji raspucavanja za konačnu 6-4 (2-2) pobjedu protiv Lillea. Lyon je poveo 2-0 golovima Cherkija (8) i Lacazettea (23), no Lille se uspio vratiti preko Davida (29-11m) i Zhegrove (64), pa se pristupilo izvođenju 11-eraca. Sva četiri igrača Lyona, među kojima je kao četvrti bio i Lovren, bila su sigurna, dok je Lopes obranio udarac Bayeu, dok je Weah zatresao gredu.

Putem 11-eraca plasman u četvrtfinale izborio je i Nantes na gostovanju protiv Angersa, nakon 90 minuta je bilo 1-1, a nakon 11-eraca 5-3 za Nantes, te Annecy koji je s ukupnih 7-6 kao gost svladao FC Pariz, nakon 90 minuta je također bilo 1-1.

Drugoligaš Rodez je kao gost iznenadio Auxerre svladavši ga sa 3-2, Toulouse je svladao Reims sa 3-1, a Grenoble Vierzon sa 1-0.

U četvrtak će svoj susret osmine finala igrati Lorient i Lens.

REZULTATI OSMINE FINALA:
Paris FC - Annecy     1-1 (Boutaib 90+1 / Farade 68-11m) - 11-erci: 6-7
Angers - Nantes       1-1 (Sima 6 / Mollet 87) - 11-erci: 3-5
Lyon - Lille          2-2 (Cherki 8, Lacazette 23 / David 29-11m, Zhergova 64) - 11-erci: 6-4
Toulouse - Reims      3-1 (Diouf 23-ag, Aboukhlal 35, Chaibi 62 / Cajuste 89)
Vierzon - Grenoble    0-1 (Nestor 53)
Auxerre - Rodez       2-3 (Niang 45+2, Jubal 90+1 / Mendes 3, Corredor 68, Park Jung-Bin 76-11m)
Marseille - Paris SG  2-1 (Alexis 31-11m, Malinovskij 57 / Ramos 45+2)