DFB Pokal (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SIM)

NJEMAČKI KUP: Kaiserslautern s 3:1 savladao Herthu i izborio polufinale DFB Pokala

Nogometaši Kaiserslauterna na uvjerljivi su način izborili polufinale njemačkog DFB Pokala, u četvrtfinalnom gostujućem ogledu pobijedili su Herthu u Berlinu 3-1.

Oba sastava trenutačno su u drugoj njemačkoj ligi, Hertha je na 10. mjestu, a Kaiserslautern na 14. mjestu ljestvice. Drugoligaški dvoboj gosti su otvorili ranim pogotkom u petoj minuti, a strijelac je bio Švicarac Elvedi.

Na odmor su gosti otišli s dva gola prednosti jer je Tachie u 38. minuti pogodio za 2-0, dok je sva neizvjesnost isparila u 69. kada je češki nogometaš Kaloč pogodio za 3-0. U nadoknadi je Hertha stigla tek do počasnog pogotka, a strijelac je bio Reese.

Hrvatski nogometaš Nikola Soldo ostao je tijekom cijelog susreta na gostujućoj klupi za pričuve.

U utorak je polufinale izborila Fortuna Duesseldorf koja je također u drugoligaškom sudaru, nakon jedanaesteraca u Hamburgu, pobijedila St. Pauli. Bayer u Leverkusenu dočekuje Stuttgart 6. veljače, dok dan kasnije igraju Saarbruecken i Borussija iz Moenchengladbacha.