DFB Pokal (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SIM)

NJEMAČKI KUP: Eintracht u Stuttgartu preokretom izborio finale DFB Pokala, Sosi crveni karton

U finalu DFB Pokala će igrati nogometaši Leipziga i Eintrachta, klub iz Frankfurta je na polufinalnom gostovanju slavio kod Stuttgarta s 3-2.

Domaćin je poveo u 19. minuti golom Portugalca Tiaga Tomasa, ali su gosti u nastavku polufinala sve okrenuli. Prvo je Francuz Ndicka u 51. izjednačio, dok je Japanac Kamada samo četiri minute kasnije zabio za 2-1 Eintrachta.

U 77. minuti Kolo Muani je bio miran i precizan s bijele točke za 3-1 Eintrachta, dok se mala nada za Stuttgart pojavila u 83. minuti kada je Millot smanjio na 2-3.

No, domaći sastav je novi udarac doživio u 85. minuti i zadao mu ga je njegov igrač. Hrvatski reprezentativac Borna Sosa je u 80. i 85. zaradio žute kartone te s igračem manje Stuttgart nije uspio doći do izjednačenja i produžetaka.

Zanimljivo je navesti da je dan ranije pocrvenio također hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol, ali to njegov Leipzig, koji se plasirao u finale, nije skupo platio.

Za Eintracht u ovom susretu nisu konkurirali hrvatski nogometaši Kristijan Jakić i Hrvoje Smolčić.

U utorak je finale osigurao Leipzig koji je u gostima, s uvjerljivih 5-1, pobijedio Freibiurg. Te su dvije momčadi prošle sezone igrale u finalu ovog natjecanja te je i tada slavio Leipzig, boljim izvođenjem jedanaesteraca.

DFB Pokal, polufinale:

Stuttgart – Eintracht Frankfurt 2-3 (Tiago Tomas 19, Millot 83 / Ndicka 51, Kamada 55, Kolo Muani 77-11m)