Cem Özdemir/ Foto: Kay Nietfeld/dpa

NJEMAČKA VLAST ŽELI DA SE STANOVNIŠTVO HRANI ZDRAVIJE: Preporučuju manje mesa, a jednu stvar su odlučili u potpunosti ukinuti

Manje šećera, masti i soli u hrani, posebno za djecu, a više organske i regionalne hrane – predviđa strategija prehrane koju je u srijedu usvojila njemačka vlada, javlja dpa.

 

“Želim da svi dobiju pravi izbor dobre hrane”, rekao je ministar hrane i poljoprivrede Cem Özdemir.

Ukusna, zdrava i održiva hrana ne smije ovisiti o novčaniku niti o tome tko je iz koje obitelji, dodao je ministar. Pritom svatko mora sam odlučiti kako će se hraniti – nema diktata.

Strategija pod nazivom “Dobra hrana za Njemačku” preporučuje više jela biljnog podrijetla, s manje mesa. Također, planirano je da manje hrane završi na odlagalištima.

Vlada planira ukinuti oglašavanje nezdrave hrane za djecu mlađu od 14 godina. Ta inicijativa stoji već mjesecima, iako su je vladajući dogovorili koalicijskim sporazumom iz 2021. godine.

Fenix-magazin/SČ/dpa

Povezano

OPREZ: Turisti su nova omiljena meta prevaranata, a razlog je jednostavan  
SNAŽAN POTRES MAGNITUDE 7,8 POGODIO FILIPINE: Najmanje osam osoba je poginulo, a više je ozlijeđenih – tsunami uzrokovao mnoge štete u priobalju  
Iran lansirao najmanje 30 raketa prema Izraelu / Foto: Anadolu
KRAH KRHKOG PRIMIRJA: Iran ispalio balističke rakete prema Izraelu, Trump hitno obaviješten o eskalaciji
zene mobitel
OPREZ PRI TELEFONSKOM RAZGOVORU: Dovoljno je samo jedno „da“ i ugovor u Njemačkoj pravno vrijedi iako ništa niste potpisali
VELIKI ZAOKRET LIDLA: Njemačka zastava zavijorila se na njihovom prvom kontejnerskom brodu dugom 276 metara
LEDENI BEZOBRAZLUK: Dva sladoleda platili čak 44 eura!