Cem Özdemir/ Foto: Kay Nietfeld/dpa

NJEMAČKA VLAST ŽELI DA SE STANOVNIŠTVO HRANI ZDRAVIJE: Preporučuju manje mesa, a jednu stvar su odlučili u potpunosti ukinuti

Manje šećera, masti i soli u hrani, posebno za djecu, a više organske i regionalne hrane – predviđa strategija prehrane koju je u srijedu usvojila njemačka vlada, javlja dpa.

 

“Želim da svi dobiju pravi izbor dobre hrane”, rekao je ministar hrane i poljoprivrede Cem Özdemir.

Ukusna, zdrava i održiva hrana ne smije ovisiti o novčaniku niti o tome tko je iz koje obitelji, dodao je ministar. Pritom svatko mora sam odlučiti kako će se hraniti – nema diktata.

Strategija pod nazivom “Dobra hrana za Njemačku” preporučuje više jela biljnog podrijetla, s manje mesa. Također, planirano je da manje hrane završi na odlagalištima.

Vlada planira ukinuti oglašavanje nezdrave hrane za djecu mlađu od 14 godina. Ta inicijativa stoji već mjesecima, iako su je vladajući dogovorili koalicijskim sporazumom iz 2021. godine.

Fenix-magazin/SČ/dpa

Povezano

“VREMENSKA EKSPLOZIJA” U NJEMAČKOJ: Treći dan zaredom preko 40°C, izmjerena najtoplija noć u povijesti, stižu razorna tornada!
Autobahn
PROMETNI SLOM U NJEMAČKOJ! Čak 11 autocesta hitno zatvoreno zbog ekstremnih 40°C, asfalt puca kao od šale
Francuska policija (ILUSTRACIJA) / Foto: Anadolu
STRAVIČNA TRAGEDIJA U FRANCUSKOJ: Zrakoplov pao odmah nakon polijetanja, poginulo svih 11 osoba
E-cigarete (ILUSTRACIJA) / Foto: Anadolu
PROMJENE OD 1. SRPNJA! Saznajte gdje od sada morate besplatno predati iskorištene jednokratne e-cigarete
METODE PROTIV VRUĆINE: Evo kako Njemačka hladi ceste da spriječi raspadanje i ljepljenje asfalta za gume
Bruxelles
ISKLJUČILI KLIMA-UREĐAJE NA NIŽIM KATOVIMA: Uredi povjerenika Europske komisije u Bruxellesu ostaju hladni