Početak utakmice Bundesliga u Hoffenheimu (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SIM)

NJEMAČKA BUNDESLIGA: Union Berlin “potopio” Schalke u Gelsenkirchenu, pobjede Hoffenheima, Borussije Dortmund, Leipziga i Bayera

U dvobojima 4. kola Bundeslige pobjede su ubilježili nogometaši Borussije Dortmund, Leipziga, Bayera, Hoffenheima i Union Berlin koji je uvjerljvim pobjedom kod Schalkea (6-1) preuzeo bar nakratko vrh ljestvice.

Union je poveo u šestoj minuti kada je strijelac bio Morten Thorsby, a izjednačio je Marius Butler iz penala u 31. minuti. Klub iz Berlina je opet poveo pet minuta kasnije golom Sheralda Beckera, a zabio je i Janik Haberer u trećoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena. Četvrti pogodak za berlinsku momčad postigao je Becker u 46. minuti, a konačan rezultat postavio je Sven Mitchell golovima u 87. i 90. minuti. Union je prvi na tablici sa 10 bodova, a Schalke je na 16. mjestu sa dva boda.

Nogometaši Borussije Dortmund su kao gosti teškom mukom pobijedili berlinsku Herthu s 1-0. Jedini pogodak postigao je Francuz Antoni Modest u 32. minuti, Ivan Šunjić je ostao na klupi domaćih, kod kojih je supendiran Filip Uremović. Dortmund na petom mjestu ima devet bodova, a Hertha je pretposljednja na tabeli s bodom.

Hoffenheim je kod kuće bio bolji od Augsburga 1-0 golom Geigera,a Andrej Kramarić je igrao do 80. minute.

RBLeipzig kao domaćin golovima Christophera Nkunkua svladao Wolfsburg Nike Kovača s 2-0. Joško Gvardiol je kod domaćih ušao u 41. minuti, a Josip Brekalo u 59. kod gostiju.

Kasnije igraju Bayern München – Borussia Möchengladbach.

RB Leipzig 2         ( Nkunku, 5pen, 90)