NJEMAČKA BUNDESLIGA: Težak poraz Eintrachta, Bayern pobjedom protiv Wolfsburga povećao prednost nad RB Leipzigom

S dva pogotka 18-godišnjeg Jamala Musiale njemački prvak Bayern došao je do pobjede 3-2 (3-1) na gostovanju u Wolfsburgu i pet kola prije kraja ponovno stvorio sedam bodova prednosti pred drugoplasiranim RB Leipzigom.

Musiala je u 15. minuti ‘promiješao’ obranu Wolfsburga u kaznenom prostoru i sa desetak metara poslao loptu u mrežu. Bayern je do drugog pogotka došao u 24. minuti, kad je veliku pogrešku napravio domaći vratar Casteels koji nije uspio zadržati loptu nakon jednog ubačaja, već ju je servirao ravno u noge Choupo-Motinga, a Kamerunac je lakoćom pogodio nebranjenu mrežu.

Nizozemski napadač Wout Weghorst uspio je u 35. minuti svladati Manuela Neuera i smanjiti zaostatak Wolfsburga, ali samo dvije minute poslije Musiala se sjajno snašao na ubačaj Thomasa Muellera i glavom postigao svoj drugi, a Bayernov treći pogodak na utakmici.

U 54. minuti Maximilian Philipp je donio nadu Wolfsburgu u preokret. Minutu poslije domaći trener Arnold u igru je uveo hrvatskog reprezentativca Josipa Brekala, ali rezultat se do kraja utakmice nije promijenio. Bayern je tako došao do 21. pobjede u ovoj sezoni, a Wolfsburg je doživio peti poraz.

Bayern ima 68 bodova, sedam više od drugoplasiranog RB Leipziga. Wolfsburg je ostao treći s 54 boda, jednim više od Eintrachta koji je poražen s 4-0 na gostovanju u Moenchengladbachu.

Mladi hrvatski reprezentativac Petar Musa bio je strijelac pobjedničkog pogotka za Union Berlin u domaćoj pobjedi 2-1 protiv Stuttgarta. Berlinska momčad je došla u vodstvo pogotkom Promela u 20. minuti. U 43. minuti Musa je odlično reagirao na oštar ubačaj Trimmela i uklizavanjem poslao loptu u mrežu iz neposredne blizine za 2-0. Musa je bio u početnoj postavi i igrao je do 70. minute.

Gosti su u nastavku smanjili zaostatak preko Forstera u 49. minuti, ali su bodovi ostali u Berlinu. Borna Sosa nije konkurirao za sastav Stuttgarta.

Borussia Mönchengladbach je ostvarila treću pobjedu u posljednje četiri prvenstvene utakmice svladavši s 4-0 frankfurtski Eintracht pod vodstvom Austrijanca Adija Hüttera koji će od ljeta preuzeti vođenje momčadi od koje je glatko poražen.

Ginter je doveo Borussiju u vodstvo u 10. minuti. U 60. minuti je na 2-0 povisio Hofmann, a u 67. minuti je Bensebaini pogodio za 3-0. Konačnih 4-0 je u petoj minuti sučevog dodatka postavio Wolf.

Istim rezultatom je i Freiburg svladao Schalke koji se već priprema za pad u drugoligaško društvo. Holer je u 7. minuti načeo mrežu momčadi iz Gelsenkirchena. Sallai je u 22. minuti bio precizan iz kaznenog udarca, a u drugom poluvremenu je Gunter pogocima u 50. i 74. minuti postavio konačnih 4-0.

Augsburg i Arminia je su odigrali utakmicu bez golova, čime su gosti osvojili vrijedan bod u borbi za opstanak.

U posljednjem subotnjem dvoboju 29. kola njemačke Bundeslige Bayer Leverkusen je na svom stadionu svladao Köln s 3-0 (1-0), igrač utakmice bio je dvostruki strijelac Leon Bailey.

Jamajčanski napadač je u petoj minuti prvi put zatresao mrežu glavom na ubačaj Francuza Mousse Diabyja. U 51. minuti Bailey je povukao kontranapad i potom poslužio Diabyja kojemu je samo ostalo poslati loptu u nebranjenu mrežu. U 76. minuti Bailey je opet bio najbrži u kontranapadu, oslobodio se jednog braniča Koelna, a potom prošao između još dvojice i hladnokrvno svladao gostujućeg vratara Horna za 3-0.

Tin Jedvaj je bio u početnoj postavi domaćina te odigrao jedno poluvrijeme na poziciji desnog braniča.

Njemačka - 29. kolo
Augsburg - Arminia       0-0
Borussia M. - Eintracht  4-0 (Ginter 10, Hofmann 60, Bensebaini 67, Wolf 90+5)
Freiburg - Schalke       4-0 (Holer 7, Sallai 22-11m, Gunter 50, 74)
Union B. - Stuttgart     2-1 (Promel 20, Musa 43 / Forster 49)
Wolfsburg - Bayern       2-3 (Weghorst 35, Philipp 54 / Musiala 15, 37, Choupo-Moting 24)
Bayer L. - Koeln         3-0 (Bailey 5, 76, Diaby 51)