Arhivska snimka igrača Borussije Dortmund / Foto: Preslik BD

NJEMAČKA BUNDESLIGA: Hoffenheim prekinuo seriju poraza u Dortmundu, Stuttgart prepustio bod Herthi, Mainz dohvatio bod u Leverkusenu

Nogometaši Hoffenheima prekinuli su u subotu seriju poraza u Dortmundu gdje su kod  Borussije, bez ozljeđenog  Andreja Kramarića (gležanj), uzeli bod odigravši 2:2.

Zgoditke za Hoffenheim postigli su Dabour (31) i Bebou (51) dok su strijelci za domaćine bili Sancho (24) i Haaland (81).

U seriji remije, domaćin Stuttgart sa Bornom Sosom je odigrao 1:1 s berlinskom Herthom. Pogodak za Stuttgart je postigao Kalajdzic u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena dok je za goste iz Berlina strijelac bio Netz (82)

Gosti iz Mainza iznenaduili su dobrom igrom u Leverkusenu te zgoditkom u drugoj minuti sudačke nadoknade uzeli bod odigravši  2:2. Pogotke za Bayer postigli su Alario (14) i Schick (84) dok su pogotke za goste poličili Glatzel (89)i Stöger (90+2).

U Bremenu Werder je odigrao mršavih 0:0 sa gostima iz Freiburga.

1. Bayern München 20 15 3 2 58:26  32 48
  2. RB Leipzig 21 13 5  3 37:18  19 44
  3. VfL Wolfsburg 20 10 8  2 32:19  13 38
  4. Bayer Leverkusen 21 10 6  5 39:23  16 36
  5. Eintracht Frankfurt 20  9 9  2 41:29  12 36
  6. Borussia Dortmund 21 10 3  8 41:31  10 33
  7. Borussia Mönchengladbach 20 8 8  4 37:31   6 32