Allianz Arena Munchen
Allianz Arena (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (PVD)

NJEMAČKA BUNDESLIGA: Bayern s 3:0 deklasirao Union Berlin, Bayer Leverkusen remizirao kod Freiburga

U derbiju 22. kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayern je u Munchenu pobijedio Union Berlin sa 3-0 vrativši se na vrh ljestvice Bundeslige.

Aktualni njemački prvak nije dopustio iznenađenje i uvjerljivom predstavom porazio je Union Berlin sa 3-0.

Pritisak na bavarskog velikana bio je velik. Borussija Dortmund je u subotu upisala pobjedu preuzevši vrh ljestvice, a Bayern je očekivao derbi protiv najugodnijeg iznenađenja sezone. Međutim, momčad Juliana Nagelsmann gotovo rutinski je stigla do tri boda.

Bayern je zabio tri gola, imao je 65 posto posjeda lopte, te uputio 19 udraca prema suparničkim vratima naspram četiri gostujućeg sastava. Pritom je domaćin uputio 10 udaraca u okvir gola Federika Ronnowa, a Union samo jedan prema Yannu Sommeru.

Bayern je sve obavio u prvom poluvremenu. Eric Choupo-Moting je u 31. minuti zabio za 1-0, Kingsley Coman je u 40. minuti zabio za 2-0, a u posljednjim trenucima prvog dijela Jamal Musiala je pogodio za 3-0. U nastavku susreta bilo je prilika na obje strane, ali ne i golova.

Za Bayern je Josip Stanišić igrao do 78. minute, dok Josip Juranović nije nastupio za berlinski sastav.

Remi Freiburga i Bayer Leverkusena

U prvom nedjeljnom susretu Freiburg i Bayer Leverkusen su odigrali 1-1.

Domaćin je poveo u 29. minuti golom Vincenza Grifa, a bio je to već 12. gol talijanskog veznjaka ove sezone.

Izjednačio je Sardar Azmoun u 68. minuti.

Freiburg je ovim rezultatom ostao na petom mjestu sa 41 bodom, dok je Bayer na 11. poziciji sa 28 bodova.

Kasnije se u derbiju kola sastaju Bayern Munchen i Union Berlin.

Na ljestvici vodi Borussija Dortmund sa 46 bodova, dok Bayern i Union imaju po tri boda manje, te utakmicu manje.