Arhivska snimka utakmice Bayera (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SIM)

NJEMAČKA BUNDESLIGA: Bayer u Leverkusenu s 2:0 pobijedio Eintracht, Borussia (M’gladbach) bolja od RB Leipziga

Bayer Leverkusen se u ponedjeljak učvrstio na trećem mjestu u Bundesligi pobijedivši u utakmici 32. kola njemačkog prvenstva Frankfurt sa 2-0, dok je Leipzig izgubio 1-3 od Borussije Mönchengladbach i smanjio izglede za plasman u Ligu prvaka.

Golove za pobjedu Bayera su zabili Paulinho u 18. minuti i Schick u 51. minuti.

U drugoj utakmici igranoj u ponedjeljak Borussia M’gladbach je povela u 17. minuti pogotkom Embola, a onda je Nkunku izjednačio za Leipzig u 36. minuti. Na 2-1 za M’gladbach u sudačkoj nadoknadi na kraju prvog poluvremena podiže J. Hofmann koji u 77. minuti zabija svoj drugi gol na utakmici i zaključuje pobjedu domaće momčadi. Leipzig, iako brojčano nadmoćniji posljednjih tridesetak minuta, nije uspio preokrenuti rezultat. Hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol je igrao za Leipzig do 33. minute.

Leipzig je sada nakon dva uzastopna poraza na petom mjestu, s bodom manje od Freiburga. Leverkusen je, s druge strane, čvrsto na trećem mjestu sa 58 bodova, tri više od četvrtoplasiranog Freiburga.

Rezultati 32. kola
Bayer Leverkusen   -Eintracht Frankfurt   2-0 (Paulinho 18, P. Schick 51)
Borussia M'gladbach - RB Leipzig  3-1(B. Embolo 17, J. Hofmann 45+2, J. Hofmann 77/C. Nkunku 36)

Igrano u subotu:
Hoffenheim - Freiburg 3-4 (Kramarić 32, Stiller 49, Rudy 84 / Sallai 23, Guenter 50, Hoeler 70, Woo-Yeong 73)
Borussia (D) - Bochum 3-4 (Haaland 18-11m, 30-11m, 62 / Polter 3, Hottmann 8, Locadia 81, Pantović 85-11m)
Stuttgart - Wolfsburg 1-1 (Fuehrich 89 / Brooks 13)
Mainz - Bayern 3-1 (Burkardt 18, Niakhate 27, Barreiro 57 / Lewandowski 33)
Augsburg - Koeln 1-4 (Niederlechner 73 / Thielmann 12, Uth 15, Modeste 63-11m, 77)
Arminia - Hertha 1-1 (Nilsson 90+1 / Tousart 55)