Andrej Kramarić (arhivska fotografija) / Foto:Fenix (SIM)

Njemačka: Asistencija Kramarića, Haaland se vratio pogotkom

Hrvatski nogometni reprezentativac Andrej Kramarić bio je asistent za posljendji pogodak Hoffenheima u 6-3 (2-1) gostujućoj pobjedi kod posljednjeg Greuther Fuertha u susretu 13. kola njemačkog prvenstva.

Kramarić je u igru ušao u 57. minuti kod rezultata 2-2, a niti 10 minuta potom rezultat je već bio 5-2 u korist njegova sastava. Ipak, naš reprezentativac je asistenciju upisao u 80. minuti kada je proigrao junaka utakmice Beboua koji je lobao domaćeg vratara za svoj treći pogodak na utakmici i konačnih 6-3.

Bebou je prethodno zabijao u 32. i 62. minuti, a golove za Hoffenheim još su postizali Rutter u 40. i 58. minuti te Mayerhoefer koji je postigao autogol u 66. Za domaće su strijelci bili Leweling u 22., Tillman u 46. i Hrgota u 68. minuti.

Hoffenheim je ovom pobjedom stigao na peto mjesto sa 20 bodova, dok je Fuerth uvjerljivo zadnji sa samo jednim bodom.

Borussia iz Dortmunda barem nakratko je preuzela vrh Bundeslige zahvaljujući 3-1 (1-1) gostujućoj pobjedi protiv Wolfsburga, a u toj utakmici na teren se nakon 39 dana izbivanja zbog ozljede vratio i njezin najbolji igrač Haaland. Wolfsburg je poveo pogotkom Weghosrta u 2. minuti, do poluvremena je poravnao Can u 35. iz kaznenog udarca, dok je Borussiju u vodstvo doveo Malen u 55. minuti. Haaland je u igru ušao u 73. minuti, a samo osam minuta potom je pogodio za potvrdu pobjede “žuto-crnih”.

Marin Pongračić ostao je na klupi Borussije protiv svoje bivše momčadi.

Vodeća Borussia sada ima 30 bodova, dva više od drugog Bayerna koji od 18.30 sati igra protiv Arminije. Wolfsburg je sedmi sa 20 bodova.

REZULTATI 13. KOLA,
Petak:
Stuttgart - Mainz 05 2-1 (Ito 21, Sosa 51 / Hack 38)
Subota:
Wolfsburg - Borussia D. 1-3 (Weghorst 2 / Can 35-11m, Malen 55, Haaland 81)
Bochum - Freiburg 2-1 (Polter 54, Pantović 82 / Lienhart 52)
Greuther Fuerth - Hoffenheim 3-6 (Leweling 22, Tillman 46, Hrgota 68 / Bebou 32, 62, 80, Rutter 40, 50, Meyerhoefer 66-ag)
Hertha - Augsburg 1-1 (Richter 40 / Gregoritsch 90+7)
Koeln - Borussia M. 4-1 (Ljubičić 55, Uth 77, Duda 78, Andersson 90+3 / Hofmann 74)