Detalj s utakmice Nizozemska - Turska / Foto: Anadolu

NIZOZEMCI IZBACILI TURSKU: U 6 minuta Nizozemci preokrenuli rezultat i izborili polufinale

Nogometna reprezentacija Nizozemske plasirala se u polufinale Europskog prvenstva (EURO 2024) nakon večerašnje četvrtfinalne utakmice protiv Turske pobjedom 2:1.

Posljednja četvrtfinalna utakmica EURO-a 2024. odigrana je na Olimpijskom stadionu u Berlinu, a tursku reprezentaciju s tribina bodrio je turski predsjednik Recep Tayyip Erdogan, prenosi Anadolu.

Detalj s utakmice Nizozemska – Turska / Foto: Anadolu

Visok tempo pratio je prvo poluvrijeme utakmice u Berlinu tijekom kojeg se osjetila blaga dominacija Turske.

Borbenost i požrtvovnost turskih reprezentativaca urodila je plodom i u 35. minuti susreta. Mladi Arda Guler sjajno je ubacio, a branič Samet Akaydin odlično se snašao i glavom pospremio loptu u mrežu nizozemskog vratara Barta Verbruggena. Bio je to rezultat prvog poluvremena.

Početkom drugog poluvremena nešto ofenzivnija i konkretnija Nizozemska u nekoliko je navrata zaprijetila Turcima. No velika sreća bila je na strani Nizozemaca kada je Arda Guler pucao iz slobodnog udarca izvan šesnaesterca, kada je lopta pogodila vratnicu vratara Verbruggena.

Nastavak snažnog pritiska Nizozemaca koji uspijevaju postići nagodbu. U 70. minuti Memphis Depay je ubacio s desne strane, a onda je udarac glavom Matta Gunoka glavom probio nizozemski branič Stefan de Vrij.

Nizozemska je nastavila s pritiskom i povela šest minuta kasnije. Mert Muldur je nesretno poslao loptu ubačenu sa strane u vlastitu mrežu.

Apsolutna dominacija Turske u nastavku. U 85. minuti imali su priliku za izjednačenje, u prilici je bio Kerem Akturkoglu, no nizozemski braniči bili su na visini zadatka. Još nekoliko prilika za Turkiye, ali promjene rezultata nije bilo, 2:1.

U polufinalu EURA 2024. igrat će Španjolska – Francuska (9. srpnja) i Engleska – Nizozemska (10. srpnja).