Pobjednička momčad Croatije Frankfurt nakon četvrte uzastopne pobjede / Foto: Fenix (S. Konta)

NIKAD BOLJI START CROATIJE: Hrvatska momčad iz Frankfurta u gostima savladala i Türgücü – u prva 4 kola upisala 12 bodova uz gol razliku 18:3

U ljetni dio prvenstva Croatija Frankfurt nikad nije ušla bolje, u prva 4 kola osvojeno je svih 12 bodova uz impresivnu gol razliku od 18:3.

Türgücü Frankfurt – FC Croatia 1:4 (0:1)

U utakmicu protiv starog rivala turskog imena Türgücü,  Croatija je ušla odlučna ostvariti i četvrtu pobjedu zaredom. Nagovještaj da će se to dogoditi bio je pogodak Saše Matovića u 9. minuti na dodavanje Reljića, kojim je Croatija na gostujućem terenu došla do rezultat od 0:1.

Cro FFM 3 1

Bio je to šok ne samo za domaće igrače već i više od stotinjak njihovih gledatelja. Da domaćem vrataru neće biti lako pokazao je i udarac glavom Dominika Emmela u 28. minuti kojeg je vratar domaćina jedva izvadio.

Nastavak utakmice donio je radost domaćinima koji u 46. minuti izjednačuju rezultat na 1:1. Domaćini su još jednom zaprijetili u 52. minuti kada udarac domaćeg napadača brani vratar Marko Nauber.

A onda u 54. minuti na scenu stupa Ivan Propadalo koji nakon kornera Štrljića glavom postiže pogodak za novo vodstvo Croatije od 2:1. U 66. minuti raspoloženi Saša Matović postiže vrhunski zgoditak kada nakon dodavanja Sarssara dovodi Croatiju u vodstvo od 3:1.

Do kraja utakmice Croatija je nastavila efikasnom igrom te u sudačkoj nadoknadi postigla još jedan pogodak za konačan rezultat od 1:4. Strijelac tog pogotka na dodavanje Tatovića bio je Sven Borna Vuk.

Sastav Croatije: Nauber, Reljić, Emmel, Šandrk (0d 75. Vuk), Mandurić, Bonanno, Sarssar, Ćorić (od 85. Drlje), Štrljić, Matović, Propadalo (od 67. Soldo)

Poraz druge momčadi Croatije

Frankfurter Berg II – FC Croatia II  4:3

Sastav Croatije II: Novokmet, Lakić, Ladan, Mirko Puljić, Josip Puljić (j), Vuk, Zovko, Romić, Radovac, Kraj, Dragičević. Još su igrali: Ivošević, Bošnjak, Livajić . Strijelci za Croatiju II: Vuk, Lakić i autogol domaćina.

Iduću utakmicu druga momčad Croatije igra u nedjelju, 10. rujna protiv momčadi Corumspor Frankfurt na igralištu u F-Rödelheimu u 13 sati. Adresa igrališta: Bottenhorner Weg, 60489 Frankfurt.

Prva momčad Croatije igra isti dan u gostima, a protivnik je momčad SG Bornheim II, Utakmica počinje u 13 sati, a adresa igrališta je: Seckbacher Landstraße 76, 60389 Frankfurt.