Detalj s utakmice Croatije i Griesheima / Foto: Fenix

NIJE MOGLO GORE: Croatija Frankfurt poražena doma s 0:5, nepotrebna dva crvena kartona odlučila utakmicu

Po lijepom vremenu i pred oko 150 gledatelja, Croatia je izgubila rezultatom 0:5 od momčadi Griesheima koju je kao kapetan predvodio hrvatski igrač Mirko Budimir, a u njoj od Hrvata je još igrao Ante Vučković.

FC Croatia Frankfurt – Spvgg 02 Griesheim 0:5 (0:1)

Poraz momčadi trenerskog para Josip Žeravica i Milan Pavličić ne leži toliko u lošoj igri već je prvenstveno rezultat potpuno nepotrebnih isključenja Josipa Jurića u 44. minuti i Marka Križanca u 59. minuti. Prvi je isključen zbog udaranja laktom, a drugi zbog psovke protivničkog igrača, a koju je inače loši sudac čuo i odmah sankcionirao žuto-crvenim kartonom.

Iako su gosti stigli kao favoriti, drugoplasirana su momčad lige dok je Croatija pri dnu ljestvice u zoni ispadanja, u prvom poluvremenu je hrvatska momčad dobro parirala protivniku i iz brzih kontri pokušavala ugroziti vrata gostiju. Unatoč primljenom golu nakon nabačaja iz kornera, Croatija nije igrala loše i osjećalo se kako hrvatska momčad može do izjednačenja.

No, na rijetko viđenu nesportsku igru igrača gostiju, koji su se služili svim i svačim, a ponajviše glumom valjajući se po terenu, domaći igrači nisu znali odgovoriti sportski te zgoditkom kazniti takvu njihovu igru. Gostima je od velike pomoći bio i loši sudac, čiji radijus kretanja u najvećem dijelu utakmice nije prelazio više od 40 metara tako da često puta nije ni vidio udaranje i provociranje od strane igrača Griesheima. Isto tako je često puta potpadao pod utjecaj gostujuće publike.

U drugom poluvremenu Croatia je igrala dobro sve do isključenja Križanca. Nakon toga, s dva igrača manje u polju protiv nesportske, ali tehnički dobre i uigrane momčadi Griesheima, nije bilo izgleda za bolji rezultat od krajnjih 0:5.

SASTAV CROATIJE: Nikola Jurić, Bešlić, Krišto, Šandrk, Bozinović-Mador, Hadžić (od. 2. min Raguž, od 24. min Drlja), Križanac, Strljić, Grančić, Suton, Josip Jurić

Iduću utakmicu momčad Croatije igra u utorak, 13.listopada u 20 sati u gostima kod TSG Frankfurter Berg. Riječ je o kup utakmici u kojoj treneri Croatije moraju povući neke poteze kojom će razbuditi svoju momčad u kojoj ima dobrih igrača, ali i dosta onih koji su ozlijeđeni. Adresa igrališta u Frankfurt-Bergu je: Ginsterweg 998, 60433 Frankfurt.