Klupa s pričuvnim igračima Croatije ZH / Foto: Fenix (I. Barišić)

NIJE JOŠ SVE GOTOVO: Croatia Zürich izgubila na gostovanju kod Affolterna i otežala izglede za opstanak

U prvenstvenoj utakmici 19. kola amaterske 3. lige Zürich, Croatia Zürich je izgubila na gostovanju kod Affolterna te tako još više otežala put u borbi za opstanak.

FC Affoltern a/A –  NK  Croatia Zürich 2:1  (1:0)

Drugoplasirana momčad lige pokazala se tvrdim orahom za Croatiju Zürich. Hrvatska momčad već dulje vremena nema pravog vođu na terenu, što se osjeti i u igri momčadi koja nema pokretača.

Usto, igra Croatije prema naprijed je spora i ostavlja dosta vremena protivniku da postavi svoju obranu.

Kapetani sa sucem pred pocetak utakmice
Kapetani momčadi sa sucem pred početak utakmice / Foto: Fenix (I. Barišić)

Prvo poluvrijeme hrvatska momčad se dobro držala. Šteta što je u najgorem trenutku, a to je 45. minuta kad se odlazi na odmor, vratar Croatije morao vaditi loptu iz mreže. Bio je to udarac iz daljine, lopta se kroz „šumu“ nogu odbila od Ivana Dukića i završila u mreži.

U drugom dijelu utakmice trener Croatije je napravio četiri izmjene. No ni to nije pomoglo jer su domaćini u 83. minuti povećali vodstvo na 2:0.

Mora se jedino priznati da je ulaskom Darija Perkovica napad Croatie živnuo. Snalaživi Perković u prvoj minuti nastavka (90+1) smanjuje rezultat na 2:1. Isti igrač umalo je izjednačio rezultat u posljednjoj minuti. Nažalost bio je neprecizan iz izgledne prilike.

Do kraja prvenstva Croatiji preostaju još tri utakmice. Prva meč lopta je u nedjelju kada Croatiu Zürich na svom igralištu Juchhof 1 igra protiv izravnog suparnika za opstanak momčadi FC Industrie. Tu i ostale utakmice Croatia bi trebala pobijediti i tako osigurati opstanak.