Momčad Hajduka ZH / Foto: Fenix (I. Barišić)

AMATERSKA 4. LIGA: Hajduk Zürich u gostima savladao izravnog konkurenta za opstanak

Hajduk je pobjedom na gostovanju kod izravnog konkurenta za opstanak Albisriedena II navijestio kako se hrvatska momčad iz Züricha još uvijek nada i vjeruje u opstanak u 4. amaterskoj ligi.

BC Albisrieden II – NK Hajduk Zürich 2:4 (1:3)

Prvi dio utakmice Hajduk je odigrao sjajno, možda i najbolje dosad u ovom dijelu prvenstva. S tri pogotka koje su postigli hrvatska momčad je vodila s 3:1.

Hajduk ZH 4
Navijači Hajduka ZH / Foto: Fenix (I. Barišić)

U drugom poluvremenu domaćini su se pribrali i nametnuli svoju igru. Momčad Hajduka se orijentirala na brze protunapada. Da je Osmani bio malo prisebniji u nastavku utakmice Hajduk je mogao još povećati vodstvo. No, ono što je propustio Osmani nije se dogodilo Domagoju Baranu koji iz brze akcije desetak minuta kasnije dovodi Hajduk u  vodstvo od 4:1. Do kraja utakmice domaćini su uspjeli smanjiti rezultat na konačnih 2:4.

Momčad Hajduka, koja je na posljednjem 12. mjestu sa 3 boda zaostatka za momčadi Albisrieden II koja se nalazi na  10. mjestu, do kraja prvenstva treba odigrati još dvije utakmice. Iako ovisi o rezultatima drugih utakmica, Hajduk ne bi smio izgubiti nijednu od dviju utakmica koje mu još preostaju odigrati.

Sastav NK Hajduk Zürich: Ivan Cirijak, Ismail Osmani, Joseph Krišto, Simsbury, Nicola Vrkić, Ivan Ćuk, Mario Papić, Simon Gazilj, Tino Nujić, Anton Usejni, Hrvoje Pavlović (C). Pričuve: Domogoj Baran, Luciano Brkljača, Steven Visković, Michael Thompson Rakić, Dominika Pocrnja, Bolivar Maslic. Trener-igrač: Joseph Kristo.