Američki predsjednik Donald Trump / Foto: Anadolu

NIČIM IZAZVAN: Trump izjavio kako je Kuba “sljedeća” nakon rata s Iranom

Izgradio sam ovu veliku vojsku… Ali ponekad je morate koristiti. I Kuba je sljedeća, usput rečeno, kaže američki predsjednik

 

Američki predsjednik Donald Trump rekao je u petak da bi Kuba mogla biti sljedeća meta američkih aktivnosti nakon Irana, javlja Anadolu.

Trump je istaknuo ono što je nazvao uspjesima nedavnih američkih vojnih operacija u Venezueli i Iranu.

“Izgradio sam ovu veliku vojsku. Rekao sam: ‘Nikada je nećete morati koristiti’, ali ponekad je morate koristiti. I Kuba je sljedeća, usput rečeno”, rekao je Trump na konferenciji na Floridi.

Kasnije je ublažio svoju izjavu, dodajući:

“Ali pretvarajte se da to nisam rekao. Molim vas, pretvarajte se da to nisam rekao. Molim vas, molim vas, mediji, ignorirajte tu izjavu.”

Trump je prethodno nagovijestio da bi se fokus američke politike mogao pomaknuti na Kubu nakon Irana, tvrdeći da Washington razmatra različite opcije u vezi s tom zemljom.

Pogođena nuklearna elektrana u Iranu

Iranska organizacija za atomsku energiju izjavila je u subotu da je projektil pogodio nuklearnu elektranu Bushehr u, kako je nazvala, trećem napadu na postrojenje, bez žrtava ili materijalne štete.

„Projektil je pogodio lokaciju elektrane u petak u 12:40 sati, ali nije bilo žrtava ni financijske ili tehničke štete“, navodi se u objavi na društvenoj mreži X. U izjavi se navodi da su se napadi ponavljali, a incident je opisan kao „treći napad“ na nuklearno postrojenje.

Organizacija je odgovorne nazvala „zločinačkim američko-cionističkim neprijateljem“, naglašavajući da je napad bio na mirnodopsku nuklearnu elektranu, javlja Anadolu.

Dodala je da je „napad na miroljubiva nuklearna postrojenja jasno kršenje međunarodnog prava i ozbiljna prijetnja regionalnoj sigurnosti“. Nisu objavljeni daljnji detalji o vrsti projektila ili opsegu udara na postrojenje. Nuklearna elektrana Bushehr jedina je operativna nuklearna elektrana u Iranu i igra ključnu ulogu u civilnom energetskom programu zemlje.

Američki državni tajnik Marco Rubio naznačio je da će rat s Iranom “nastaviti još dva do četiri tjedna”, prenosi web stranici “Axios”.

Fenix-magazin/SIM/Hina

Povezano

Turisti (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina
CIJENE DO 50 EURA: Popularna turistička destinacija naplaćivat će ulaz u grad
NOVA PRIJETNJA MIRU Izraelski ministar zaprijetio da će Izrael “prije ili kasnije” zaratiti protiv Sirije
MOSKVA POD UDAROM UKRAJINSKIH DRONOVA: Zapaljena moskovska rafinerija nafte u dosad najvećem ukrajinskom napadu na glavni grad Rusije  
Naftni tanker (ILUSTRACIJA) / Foto: Anadolu
ANALIZA NAKON PREKIDA VATRE: Potpuna normalizacija prometa Hormuškim tjesnacem trajat će mjesecima
POTVRDA IZ ŽENEVE: Sporazum između SAD-a i Irana bit će potpisan u petak u Bürgenstocku
Ruski napad na Kijev (ILUSTRACIJA) / Foto; Anadolu
NJEMAČKA OSUDA RUSKIH NAPADA NA KIJEV: BILD opisao „podmuklu i nehumanu taktiku Putinove vojske“